+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Brez Vravnika poraženi tudi proti Hrastniku
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na predzadnji tekmi rednega dela tekmovanja v 2. SKL zabeležili še 13. poraz in tako ostali brez vseh možnosti za preboj v četrtfinale. Tokrat je bil boljši Hrastnik, rezultat v ŠD Poden pa je bil 72:75.

Člani, 2. SKL, 21. kolo, ŠD Poden, sobota, 16.3.2019
LTH Castings - Hrastnik 72:75 (14:23, 16:12, 25:16, 17:24)
LTH Castings: Bertoncelj, Mehle 6, Vesel 9, Dornik 2, Jeršin 11 (6 skokov in 5 podaj), Petrović 6, Vršnik 17 (7 skokov), Jakovina, Sočak 4, Kureš 13, Jugovic, Prepelič 3.
Hrastnik: Kocman, Babič 14 (8 podaj), Robič 2, Jelenko, Požin 15 (5 skokov in 8 podaj), Pečovnik, Grivec, Tušek 9 (5 skokov), Čergič 12, Ovnik 16, Godicelj 8, Lapi.

#11 Dominik Vršnik - 26 minut, 17 točk (8/14 za dve, 1/2 prosti meti), 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga; +/- = +10, indeks 17.

Škofjeločani, ki so pred tremi sezonami nastopali še v Ligi Nova KBM, so s porazom proti Hrastniku izgubili vse možnosti za preboj v četrtfinale, kar pomeni, da se bodo v drugem delu sezone borili za obstanek v 2. SKL. Brez poškodovanega kapetana Matije Vravnika jim je tokrat predvsem po zaslugi odlične tretje četrtine še pred zadnjimi 10 minutami rednega dela kazalo odlično (55:51). V zadnji četrtini so se gostje razigrali, zadeli kar 6 trojk in ušli na prednost 8 točk (63:71). V zadnjem napadu so domačini imeli priložnost, da bi s trojko Borisa Jeršina rezultat poravnali na 75:75, a je bil izkušeni organizator igre nenatančen.

LTH Castings v drugem delu sezone v borbi za obstanek v ligi vseeno ne bi smel imeti večjih težav, saj je že sedaj jasno, da v ta del tekmovanja prihaja z vsaj 4 zmagami (dve proti Grosuplju in dve proti Portorožu). Hrastničani so si na drugi strani z zmago v Škofji Loki že tudi dokončno zagotovili mesto v četrtfinalu, saj tudi v primeru poraza proti Parkljem in zmage Plame pur ter Trotov nikakor ne morejo biti najslabše moštvo v krogu ekip z enakim številom zmag.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Žal se nam je na čase poznala odsotnost prvega strelca in skakalca ekipe, a kljub temu smo se večji del tekme dobro borili. V zaključku tekme smo preslabo zapirali prostor pod svojim obročem in tako gostom dovolili da so se razigrali in prišli do zmage.«