+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Dober polčas premalo za presenečenje v Sežani
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je v tekmi 13. kola 2. SKL še četrtič v letošnji sezoni morala priznati premoč Sežancem. Slednji so Škofjeločane že izločili tudi v Pokalu Spar, tokrat pa so bili na domačem terenu boljši s 77:65. Do dvojnega dvojčka sta pri LTH Castingsu prišla Matija Vravnik in Matic Vesel.

Člani, 2. SKL, 13. kolo, SŠ Srečka Kosovela, sobota, 12.1.2019
Mesarija Prunk Sežana – LTH Castings 77:65 (14:18, 15:17, 23:14, 25:16)
Mesarija Prunk Sežana: Bačvič 20 in 5 podaj, Šturm, Velikonja Grbac 14, Kukanja, Grum, Trampuš 7 in 6 skokov, Mevla 5, Mahne, Dimec 4, Krstinić 12, Jordan Rojko 6, Kučej 8.
LTH Castings: Bertoncelj, Vesel 15 in 11 skokov, Vravnik 22 in 11 skokov, Jeršin 7 in 7 skokov, Karavdić 14, Jakovina 2, Sočak 2, Kureš 1, Jugovic, Prepelič 2.

#7 Matija Vravnik - 32 minut, 22 točk (7/14 za dve, 8/8 prosti meti), 11 skokov (7 v napadu), 1 podaja, 4 osebne napake, 7 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 2 blokadi, 3 prejete blokade; +/- = -5, indeks 26.

Škofjeločani so tekmo pričeli dobro in bili večji del prvega polčasa v prednosti. Najvišja je bila prednost v 16. minuti, ko je Matija Vravnik zadel oba prosta meta za +7 (24:31). Enako prednost so Škofjeločani imeli še tudi v 26. minuti, ko je semafor prikazoval rezultat 38:45, nato pa je za "Ulitkarje" nastopilo črnih 6 minut. Domači so namreč pripravili delni izid 24:4 in povedli za visokih 13 točk (62:49). Četi Jake Hladnika v zaključku obračuna bližje kot na 10 točk zaostanka (71:61 in 75:65) ni več uspelo priti.

Izjava trenerja Jake Hladnika po tekmi:
»Tudi tokrat smo uspeli dobiti skok, a to ni bilo dovolj, saj smo bili enostavno preslabo razpoloženi v napadu. Če zadeneš 2 trojki iz 23 poizkusov, potem je težko pričakovati da boš na gostovanju uspel presenetiti tako zahtevnega tekmeca.«

Naslednja tekma
Člani, 2. SKL, 14. kolo, ŠD Podčetrtek, nedelja, 20.1.2019
Terme Olimia Podčetrtek - LTH Castings (19.00)