+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Škofjeloška ekipnost nadigrala celjsko izkušenost
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so z (do sedaj) najboljšo predstavo v letošnji sezoni s 85:73 ugnali Celjane. V ŠD Poden smo bili priča hitri in atraktivni igri mladih "Ulitkarjev", ki so Celjanom zadali 3. poraz in prišli do 3. zmage.

Člani, 2. SKL, 6. kolo, ŠD Poden, sobota, 10.11.2018
LTH Castings - Celje 85:73 (24:21, 28:14, 18:15, 15:23)
LTH Castings: Mehle 3, Vesel 13 (9 skokov), Vravnik 21 (9 skokov), Oman 12 (9 skokov in 6 podaj), Jakovina, Sočak 15, Frelih 1, Kureš 10 (5 skokov in 7 podaj), Jugovic 8, Prepelič 2.
Celje: Cuk 7 (5 skokov), Ejup 8, Rizman 19, Koštomaj 9, Stropnik 2, Hunt II 11, Grušovnik 11 (5 skokov), Nuhanović 6 (13 skokov), Kotnik.

#8 Urban Oman - 34 minut, 12 točk (4/8 za dve točki, 1/3 za tri točke, 1/3 prosti meti), 9 skokov, 6 podaj, 2 osebni napaki, 4 izslijene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi, 1 blokada, 1 prejeta blokada; +/- = +14, indeks 20.

Trener domačih Jaka Hladnik je za začetek na parket poslal peterko, ki je skupaj štela 103 let, peterka Vladimirja Rizmana pa je štela kar 46 let več. Na listi poškodovanih se je pri LTH Castingsu Vjekoslavu Petroviću in Borisu Jeršinu pridružil še Željko Marković, katerega manjko so odlično "zakrpali"ostali "Ulitkarji". Slednji so že na samem začetku Celjanom vključno s Salihom Nuhanovićem, ki je pred tekmo v Škofji Loki prav na vseh obračunih prišel do dvojnega dvojčka, pokazali, da jim na Podnu ne bo lahko. Škofjeločani so se še posebej razigrali v 2. četrtini, ko so Celjanom nasuli kar 28 točk in še pred odmorom ušli na 17 točk prednosti (52:35). Svoje delo tako v obrambi kot tudi v napadu je pod obročem odlično opravil Matija Vravnik, najboljšo tekmo v članskem dresu LTH Castingsa pa je odigral tudi 16-lenti Tilen Jugovic, ki je bil pri metu iz igre nezgrešljiv (1/1 za dve točki, 2/2 za tri točke). V 35. minuti je prednost Škofjeločanov po košu Urbana Omana narasla že na visokih 22 točk (80:58), Celjanom pa je v zaključku obračuna poraz vendarle uspelo malce omiliti poraz.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Rad bi pohvalil naše fante, ki so se od prve do zadnje minute držali navodil in dogovora. Prva peterka pri gostih je skupaj štela kar 46 let več kot naša, a fantje so dokazali, da leta in izkušnje niso vse. V obrambi smo zaigrali ekipno, pomagali drug drugemu, posledično pa je steklo tudi v napadu. Odlično je svoje delo opravil tudi 16-letni Tilen Jugovic, ki skupaj z Nacetom Frelihom skoraj vsako soboto odigra dve tekmi. V kolikor bomo nadaljevali s takim pristopom, potem se za rezultate in napredek mladih košarkarjev ni potrebno bati.«

Naslednja tekma
Pokal Spar, 4. kolo, prva tekma, ŠD Trata, torek, 13.11.2018
LTH Castings - Mesarija Prunk Sežana (18.00)