+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: 30 točk Kralja ob porazu v Celju; zahvala Hladnika in čestitke Ribežla
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je sezono 2017/18 zaključila s porazom v Celju. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo domači dobili s 32:11, za zmago Škofjeločanov pa ni zadoščalo niti 30 točk Davida Kralja. LTH Castingsu se v drugem delu sezone ni uspelo prebiti med eltio, tako da bo tudi v prihodnji sezoni nastopal v 2. SKL.

Člani, Liga NovaKBM za obstanek, 10. kolo, Gimnazija Celje - center, sreda, 25.04.2018
Celje - LTH Castings 92:77 (26:19, 15:28, 32:11, 19:19)
Celje: Cuk 14 (5 podaj), Ejup 13, Božak 3, Krušič 4, Koštomaj 7, Teršek 3, Nerat, Tomažič 19 (5 skokov), Perger 2, Zolotić 12 (9 skokov), Kotnik 1
LTH Castings: Strmčnik, Stopar 23, Petrović 3 (7 skokov), Bertoncelj 7, Lisica, Kralj 30 (5 skokov), Čergič 4, Mlakar 1, Markovič 9, Jugovic.

#12 David Kralj – 38 minut, 30 točk (5/9 za dve točki, 3/9 za tri točke, 11/11 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu, 4 v obrambi), 2 podaji, 3 osebne napake, 9 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi; +/- = -7, indeks 27.

Brez Borisa Jeršina, Jana Dornika, Jana Strmčnika in Tima Sočaka, so se Škofjeločani poizkušali upreti Celjanom, ki so na drugi strani lovili prvo zmago v drugem delu sezone in na koncu do nje tudi prišli. Pri Škofjeločanih je bil znova razpoložen David Kralj, ki je zbral kar 30 točk, 23 jih je dodal Aljaž Stopar. Prav slednji je s košem s sredine igrišča postavil končni izid prvega polčasa (41:47). V tretji četrtini so domačini pripravili delni izid 22:4 in povedli s 63:51. Škofjeločani so se sicer borili vse do konca, a kljub temu bližje kot na 8 točk zaostanka (83:75) niso uspeli priti. Do strelskega rekorda v članskem dresu LTH Castingsa je prišel Matevž Bertoncelj, ki je tekmo končal pri 7 točkah.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Robi Ribežl, trener Celja:
»Vesel sem, da smo dosegli to zmago. Za nami je zelo uspešna sezona. Ob tej priložnosti bi čestital tudi ekipi LTH, ki je kljub mladi zasedbi celotno sezono kazala dobre predstave.«

Jaka Hladnik, trener LTH Castings: »Sezono smo zaključili s porazom, kar pa ne zmanjšuje našega uspeha, če oči usmerimo k celotni sezoni. Imeli smo ogromno težav s poškodbami, tako, da lahko na prste ene roke naštejem tekme, na katerih smo nastopili v popolni postavi. A fantje so dokazali, kaj se da doseči s trdim delom in pravo mero želje. Ekipa je ob svoji mladosti rasla iz kroga v krog in v drugem delu sezone dokazala, da bi se lahko konkurenčno kosala tudi med elito. Verjamem, da bodo fantje v nadaljevanju kariere še opozorili nase. Ob koncu sezone bi se rad zahvalil upravi za zaupanje in podporo tekom celotne sezone, zahvala gre tudi pomočniku Irisu in ostalim delavcem v klubu.«