+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Rekordni Kralj (54 TOČK!) s soigralci porazil Polzeljane
slikcaV soboto, 21.04.2018, se je v Škofji Loki pisala zgodovina. LTH Castings je v elitni slovenski košarkarski ligi z izidom 106:102 premagal polzeljske Hopse, rekordnih 54 točk pa je za Škofjeločane dosegel 19-letni David Kralj, ki je tekmo končal pri statističnem indeksu 54. Košarkarska zveza Slovenije je postregla s podatkom, da gre za absolutni rekord v zadnjih 10 sezonah slovenskih klubskih tekmovanj, morda celo rekord vseh časov!

Člani, Liga NovaKBM za obstanek, 9. kolo, ŠD Poden, sobota, 21.04.2018
LTH Castings - Hopsi Polzela 106:102 (24:29, 28:19, 27:29, 29:25)
LTH Castings: Stopar 10, Petrović 1 (6 skokov + 6 podaj), Bertoncelj, Lisica 6, Kralj 54, Sočak 26, Čergič 5, Mlakar 4, Marković, Jugovic.
Hopsi Polzela: Vuković 13, Rogelja 6 (6 skokov + 7 podaj), Steiner, Držić 3, Bukovič 6, Čup 21 (6 skokov + 7 podaj), Borse 17 (5 skokov), Godler 5, Dragan, Rotar 13, Vasilić 8, Turnšek.

#12 David Kralj - 38 minut, 54 točk (5/9 za dve točki, 6/8 za tri točke, 26/28 prosti meti), 4 skoki, 2 podaji, 1 osebna napake, 15 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 3 pridobljene žoge, 1 blokada; +/- = 4, indeks 54.

Škofjeločani so v tekmo proti edini neporaženi ekipi po 8 odigranih tekmah v Ligi NovaKBM za obstanek pričeli odlično. Nepozaben strelski večer je sicer z dvema trojkama za 6:0 odprl Aljaž Stopar, ko pa se je LTH Castings v 5. minuti obračuna znašel v zaostanku z 8:14, pa se mu je hitro pridružil še David Kralj. 19-letni košarkar je prvi dve točki dosegel v 5. minuti tekme, v 15.minuti pa jih je imel na svojem kontu že 23. LTH Castings je na glavni odmor odšel s prednostjo 50:48, niti malo pa Škofjeločani niso popuščali niti v nadaljevanju. Že tako izjemnega Kralja, na hitro igro katerega gostje nikakor niso našli prave rešitve, so predvsem v napadu odlično dopolnjevali soigralci. Med njimi je izstopal Tim Sočak, ki je zadel kar 6 trojk iz 10 poizkusov, na koncu pa zbral 26 točk in 4 skoke. Mladi Škofjeločan je izjemno pomembno trojko dosegel tudi v 39. minuti, ko je prednost LTH Castingsa zrasla na 5 točk (98:96). Tako kot že nekajkrat v preteklih napadih, je Polzeljane v igro s trojko vrnil razpoloženi Sebastjan Borse, a Škofjeločani so ostali mirni in z natančnim izvajanjem prostih metov le še potrdili zmagovalca.

Kralj krajeval tako kot še nihče
Izjemna predstava 19-letnega Davida Kralja tudi dan po obračunu pričakovano močno odmeva v številnih medijskih poročilih In verjetno nekaj časa še bo. Košarkarska zveza Slovenije je namreč že postregla s podatkom, da takega števila doseženih točk (54!) ob takem statističnem indeksu (54!) zagotovo ni dosegel nihče v zadnjih 10 sezonah elitne slovenske košarkarske lige. Že je jasno, da bo Kralj po letošnji sezoni ob študiju z igranjem košarke nadaljeval čez lužo.

Jaka Hladnik, trener LTH Castings: »Danes lahko o predstavi naših fantov govorim le o superlativih. Za letošnjo sezono smo se od dvorane Poden poslovili v slogu. Garali smo od prve do zadnje sekunde in si zaslužili zmago nad Polzeljani. Tako kot vedno v košarki je tudi danes zmagala ekipa, a kljub vsemu ne morem mimo predstave Davida Kralja. Na slovenskih parketih že dolgo nismo bili priča taki predstavi in dominaciji posameznika. 54 točk je dosežek vreden večkratne omembe in vsekakor ni mačji kašelj.«
Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: Moja izjava je: brez komentarja.«