+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Zdesetkani Škofjeločani poraženi v Sežani
slikcaOslabljena ekipa LTH Castingsa se z gostovanja v Sežani vrača poražena. Škofjeločani so se v prvem polčasu domačinom odlično upirali, zbranost pa je popustila v tretji četrtini, ki so jo domačini dobili s kar 30:5. Pri Škofjeločanih se je z 18 točkami in 6 skoki najbolj izkazal Aljaž Stopar.

Liga Nova KBM za obstanek, 3. kolo, SŠ Srečka Kosovela, sobota, 17.03.2018
Mesarija Prunk Sežana – LTH Castings 88:68 (24:16, 19:25, 30:5, 15:22)
Mesarija Prunk Sežana: Urbas 18 (7 skokov + 7 podaj), Sirnik 14 (6 skokov), Šturm, Stepančič 2, Kukanja, Grum 18 (7 skokov + 6 podaj), Milašinović 14, Mevla, Furlan 1, Mahne, Dimec 4, Duncan 17 (9 skokov)
LTH Castings: Dornik 11, Strmčnik 4, Stopar 18 (6 skokov), Bertoncelj, Lisica 16 (6 skokov), Sočak 8, Čergič 3, Mlakar, Marković 6 (7 skokov), Jugovic 2.

Naj igralec LTH Castings:
#8 Aljaž Stopar – 25 minut, 18 točk (4/6 za dve točki, 3/4 za tri točke, 1/1 prosti meti), 6 skokov (1 v napadu, 5 v obrambi), 2 podaji, 1 osebna napaka, 2 izsiljeni osebni napaki, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga; +/- = 1, indeks 22.

Škofjeločani so se na gostovanje v Sežano podali brez Borisa Jeršina, Vjekoslava Petrovića in Davida Kralja, kar je za trenerja Jako Hladnika predstavljalo nove velike težave pri sestavi moštva. Ekipa, v kateri najstarejši član šteje 22 let, obračuna ni pričela ravno najbolje, saj je že po 5 minutah igre zaostajala za 9 točk (18:9). Razpoložen je bil predvsem nekdanji član LTH Castingsa Luka Grum, ki je do tistega trenutka zbral že 7 točk. Škofjeločani so nase opozorili v zaključku prvega polčasa, ko se je razigral Aljaž Stopar, po košu Tima Sočaka štiri sekunde pred koncem prve polovice srečanja pa je zaostanek »Ulitkarjev« znašal le še dve točki (43:41). Zdesetkana ekipa LTH Castingsa je ob glavnem odmoru imela priložnost, da si nabere nekaj potrebne moči za drugi polčas, a prave zbranosti ni več bilo videti. Dobro je kazalo do 22 minute, ko je semafor prikazoval rezultat 46:43, nato pa so domačini pripravili delni izid 18:0, ki je odločil tekmo. Sežanci so tako povedli s 64:43, do najvišje prednosti pa so prišli v 34. minuti, ko je Grum zadel za +30 (81:51). V zaključku obračuna se je med strelce pri Škofjeločanih vpisal tudi Tilen Jugovic.

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk: "Tekmo smo zelo dobro odprli, do konca prvega polčasa pa nekoliko popustili. V tretji četrtini smo odigrali odlično v obrambi, zadevali v napadu in vprašanje zmagovalca rešili že pred zadnjo četrtino. Upam, da serijo zmag nadaljujemo tudi v prihodnjem kolu, ko gostujemo v Celju."

Jaka Hladnik, trener LTH Castings: "Brez treh standardnih članov prve peterke in z ekipo, v kateri najstarejši igralec šteje 22 let, smo se predvsem v prvem polčasu odlično upirali Sežancem. Nato nam je žal popustila zbranost, kar so domačini izkoristili in z odlično tretjo četrtino odločili zmagovalca."