+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Izjemni Dornik (21+14) premalo za razpoložene Podčetrtčane
slikcaŠkofjeločani, ki so tudi drugi del sezone odprli brez poškodovanega prvega organizatorja igre Borisa Jerišna, na tekmi 1. kola Lige Nova KBM za obstanek niso bili kos Podčetrtčanom. Slednji so na domačem parketu Ulitkarjem nasuli kar 92 točk in prišli do prepričljive zmage. Pri LTH Castingsu je znova blestel Jan Dornik, ki je 21 točkam in 14 skokom dodal še 4 ukradene žoge in 3 blokade. V četrtek v ŠD Poden prihaja Zlatorog Laško.

Liga Nova KBM za obstanek, 1. kolo, ŠD Podčetrtek, petek, 02.03.2018
Terme Olimia Podčetrtek - LTH Castings 92:80 (19:20, 24:15, 28:12, 21:33)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 23, Cerkovnik 15 (6 skokov), Žvan, Švigelj 4, Karavdič 14 (10 skokov), Štruc 15 (5 skokov), Tabak T. 6, Radanovič 15, Tabak P. 1 (6 podaj), Šviglin, Škorjanc.
LTH Castings: Dornik 21 (14 skokov), Strmčnik 15, Stopar 6, Petrović 5, Bertoncelj, Lisica, Kralj 13 (6 podaj), Sočak 5, Čergič 8, Mlakar 7.

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Jan Dornik – 40 minut, 21 točk (8/14 za dve točki, 0/3 za tri točke, 5/5 prosti meti), 14 skokov (3 v napadu, 11 v obrambi), 1 podaja, 3 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 4 ukradene žoge, 3 blokade; +/- = -12, indeks 32.

Podčetrtčani tekmo odločili z delnim izidom 20:0
Škofjeločani so v tekmo kljub poškodovanima Borisu Jeršinu in Željku Markoviću v tekmo vstopili neustrašno. Takoj na začetku je v alley-oopu žogo skozi obroč pospravil Jan Dornik, ki je z zabijanjem postavil tudi končni rezultat prve četrtine (19:20). 19-letni košarkar je že v prvi četrtini zbral 11 točk in bil tako najzaslužnejši za vodstvo gostov. Slednji so vodili tudi v 13. minuti (23:24), nato pa je sledil prvi vidnejši niz zaporednih košev domačih, ki so po košu Jureta Štruca v 16. minuti povedli s 37:26. Za malce lepši pogled na semafor je tik pred zaključkom prvega polčasa za 43:35 s trojko poskrbel povratnik v dres LTH Castingsa Aljaž Stopar. Drugi polčas so Škofjeločani pričeli z dvema zadetima prostima metoma Davida Kralja, ki je zaostanek znižal na vsega 6 točk (43:37), a kaj, ko je potem sledil popoln mrk »Ulitkarjev« v napadu, za nameček pa so razigrani domačini zadevali iz vseh strani. Razigranemu Nejcu Strnadu sta se pridružila Sedin Karavdić in Matija Radanović, ki sta nosila največ zaslug za delni izid 20:0 v korist domačinov. Slednji so se popolnoma razigrali in v 32. minuti povedli že za neulovljivih 30 točk (79:49). Škofjeločani so se kljub visokemu zaostanku borili do zadnje sekunde, v zadnji četrtini v napadu zbrali kar 33 točk in na tako na koncu precej omilili poraz. Četa Jake Hladnika je sicer dobila skok z 41:39, zadela pa tudi vse proste mete (17/17).

Izjava trenerjev obeh ekip po tekmi:
Tihomir Tabak, trener Term Olimie Podčetrtka: »Prva tekma je vedno težka. Prisotna je bila nervoza, kar se je poznalo v prvi četrtini. Nato smo se sprostili, prevzeli kontrolo nad igo in po pričakovanjih prišli do dveh točk. Čestitam mojim košarkarjem za zmago.«

Jaka Hladnik, trener LTH Castingsa: »Čestitke Podčetrtčanom za povsem zasluženo zmago. Nas še vedno mučijo poškodbe, a to ne sme biti izgovor za prevelik padec v tretji četrtini, ki nas je stal boljšega rezultata. Kljub temu, da smo zbrali kar 41 skokov, bo potrebno še marsikaj v igri popraviti, predvsem v obrambi.«