+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Kralj (26+8) Škofjeločane vodil do šeste zaporedne zmage, Hladnik vabi na sobotni derbi
slikcaTudi Parkljem ni uspelo prekiniti niza zmag škofjeloških košarkarjev. Slednji so se na gostovanju v Ljubljani veselili že šeste zaporedne zmage in se tako vsaj do sobote prebili na vrh lestvice 2. SKL za moške. Končni rezultat je bil 63:74, s 26 točkami in 8 skoki pa se je izkazal 18-letni David Kralj.

2. SKL za moške, 11. kolo, Ježica, sreda, 13.12.2017
Parklji – LTH Castings 63:74 (16:16, 14:24, 9:14, 24:18)
Parklji: Korošec 18 (5 skokov), Hirschmann 7, Zajc 3, Mlakar 9 (8 skokov), Brvar, Doljak 2, Ličen 5, Kovačevič 6 (9 skokov), Gaberšek 2, Tolimir, Kmetič, Zagorac 11 (5 skokov)
LTH Castings: Jeršin 20 (5 podaj), Dornik 2 (7 skokov), Strmčnik, Gabrijel, Petrović 9, Bertoncelj, Lisica 5, Kralj 26 (8 skokov), Sočak 6, Čergič 4, Mlakar 2, Dolinar.

#12 David Kralj - 40 minut, 26 točk (2/5 za dve točki, 6/8 za tri točke, 4/4 prosti meti), 8 skokov (1 v napadu, 7 v obrambi), 1 podaja, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 1 pridobljena žoga; +/- = +11, indeks 30.

Po izenačeni prvi četrtini, ki se je zaključila z rezultatom 16:16, so Škofjeločani iz minute v minuto bolj prevzemali pobudo na parketu. Razpoloženemu Davidu Kralju, ki je že v prvi četrtini zbral 10 točk, so se v drugi četrtini pridružili še nekateri ostali košarkarji in prednost gostov je z delnim izidom 7:0 ravno ob koncu prvega polčasa narasla na 12 točk (30:42). V drugem polčasu so varovanci Jake Hladnika znova odigrali zbrano in domačinom kljub temu, da so zbrali več skokov, niso dopustili lahkih točk. V napadu se je pri LTH Castingsu razigral še Boris Jeršin, ki je s 5 zaporednimi točkami Škofjeločane popeljal do novega najvišjega vodstva na tekmi (39:56). Zadnja četrtina se sicer ni pričela po željah gostov, saj so Parklji v treh minutah pripravili delni izid 9:0 in se tako vrnili v igro za zmago. Takrat je niz domačih prekinil Jeršin, zatem pa je izjemno pomembno trojko zadel Tim Sočak in prednost Škofjeločanov znova povišal na 14 točk (47:61). Da je zaključek tekme minil brez večjih pretresov so s trojkami do konca tekme poskrbeli še Vjekoslav Petrović, Jeršin in Marko Čergič.

Izjava trenerja Jake Hladnika po tekmi:
»Zadovoljen sem s tem, kar so danes na parketu prikazali naši fantje. Od prve minute naprej so prikazali pravo mero osredotočenosti in borbenosti. Zabeležili smo pomembno zmago, a časa za počitek ni. Že sedaj vse škofjeloške ljubitelje košarke vabim, da se nam v soboto pridružijo v ŠD Poden, saj bomo na derbiju potrebovali pomoč s tribun.«