+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Po napeti končnici tudi iz Grosupljega s polnim izkupičkom
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je novo sezono pričela na najboljši možen način. V manj kot tednu dni je na tretji tekmi zabeležila še tretjo zmago in se tako povzdignila na 1. mesto na lestvici 2. SKL za moške. Tokrat so varovanci Jake Hladnika v napeti končnici zabeležili dve točki v Grosupljem. Končni rezultat je bil 62:65, z 20 točkami in 9 skoki pa je svojo kvaliteto potrdil Vjekoslav Petrović.

Člani, 2. SKL za moške, 3.kolo, ŠD Brinje, petek, 20.10.2017
Grosuplje – LTH Castings 62:65 (16:16, 17:14, 8:19, 21:16)
Grosuplje: Andolšek Heine 5, Kocman, Sušec, Trampuš 21 (10 skokov), Marinč 8, Zdešar 2, Hojč, Žužek, Košir 7 (5 skokov), Međič 4, Vinazza 11, Petejan 4.
LTH Castings: Jeršin 9 (6 skokov), Dornik, Strmčnik 5, Gabrijel 12, Petrović 20 (9 skokov), Bertoncelj, Lisica, Kralj 10 (8 skokov), Sočak, Čergič 3, Mlakar 5, Mihalič.

Po zmagi v Podčetrtku je četo Jake Hladnika čakala izjemno zahtevna preizkušnja proti Grosupeljčanom, ki so bili prav tako izjemno blizu presenečenja nad Termam Olimie. Varovanci Petra Hojča so s hitro igro več kot dokazali, da bodo v letošnji sezoni neugodni sleherni ekipi. Grosupeljčanom poveljuje Matija Trampuš, za katerega Škofjeločani v prvem polčasu niso našli pravega recepta, saj je v prvem polčasu zbral 14 točk in 7 skokov. Drugi del tekme so Škofjeločani pričeli sanjsko, saj so zaostanek s 3 točkami (33:39), spremenili v vodstvo s 6 točkami prednosti (33:39), po zaslugi dobro odigrane tretje četrtini pa v zadnjih 10 minut rednega dela tekme krenili z 8 točkami prednosti (41:49). Kljub temu, da je po novem košu Vjekoslava Petrovića v 35. minuti za +11 (49:60) kazalo na gladko zmago Škofjeločanov, pa so se domačini vrnili v igro za zmago. 8 sekund pred koncem srečanja je Jernej Andolšek Heine izvajal dva prosta meta za izenačenje na 64:64, a obakrat zgrešil, zmago Škofjeločanov pa je na drugi strani potrdil izkušeni Petrović, ki je bil z 20 točkami tudi najboljši strelec gostov.

#9 Vjekoslav Petrović – 38 minut, 20 točk (8/11 za dve točki, 1/8 za tri točke, 1/5 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu, 7 v obrambi), 3 podaje, 3 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak, 1 ukradena žoga, 1 prejeta blokada; +/- = +8, indeks 19.

Izjava trenerja LTH Castingsa Jake Hladnika po tekmi:
»Zabeležili smo še tretjo zmago v manj kot tednu dni, tako da lahko začetek sezone označimo za uspešnega. Že pred tekmo v Grosupljem smo vedeli, da bi le z zmago potrdili uspeh, ki smo ga dosegli pred dvema dnevoma v Podčetrtku. Fantje so se borili do zadnje sekunde in mislim, da smo zasluženo prišli do nove zmage. Naše misli so že usmerjene na domači obračun s Sežano.«