+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Še drugič v sezoni boljši od Portoroža
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so zabeležili prvo gostujočo zmago v letošnji sezoni. Še drugič v tej tekmovalni sezoni so bili boljši od Portorožanov, tokrat na Obali. Končni rezultat je bil 78:81, najboljši strelec pri Škofjeločanih pa je bil z 18 točkami kapetan Jan Rebec. Pred četo Radeta Mijanovića sedaj izjemno pomemben gorenjski derbi.

Liga Nova KBM, zaostala tekma 16. kola, ŠD Lucija, petek, 17.02.2017
Portorož – LTH Castings 78:81 (16:26, 26:15, 12:21, 24:19)
Portorož: Rogelja 5, Škerbec 25 (10 skokov), Borse 12, Cvetičanin 13 (8 skokov), Testen, Pišot, Katonar 7, Radanovič 12 (10 sokokov + 5 podaj), Jovanovič, Bahor4.
LTH Castings: Rebec 18 (7 skokov), Grubelič 11, Sajevic 15, Grum 11 (5 skokov), Mlakar 5, Čučović 4, Stopar 7.

#4 Jan Rebec – 34 minut, 18 točk (7/10 za dve točki, 1/6 za tri točke, 1/2 prosti meti, 7 skokov (1 v napadu, 6 v obrambi), 3 podaje, 7 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 2 ukradeni žogi, 1 blokada, 1 prejeta blokada; +/- = 10, indeks 19.

V ŠD Lucija se je v petek zvečer igrala zaostala tekma 16. kola Lige Nova KBM. V derbiju začelja sta si nasproti stali ekipi Portoroža in LTH Castingsa, ki sta do sedaj ugnali le enega samega nasprotnika. Škofjeločani so edino zmago zabeležili prav proti Portorožanom in sicer novembra lani, ko je bilo v ŠD Poden 85:70. Tudi tokrat so bili boljši Škofjeločani, ki so se veselili sicer bolj tesne zmage (78:81) in tako prekinili niz 13 zaporednih ligaških porazov.

Že sam uvod v tekmo je pripadel Škofjeločanom, ki so v 4. minuti obračuna po košu Jana Rebca pobegnili na 12 točk prednosti (2:14). Domači so se z borbeno igro v drugi četrtini popolnoma vrnili v igro in s trojko Andraža Rogelje v zadnjem napadu prvega polčasa tudi povedli in na odmor odšli s prednostjo (42:41). Mijanovićeva četa je znova bolje zaigrala v drugem delu tretje četrtine, ko se je razigral še Luka Grum in prednost »Ulitkarjev« je v začetku zadnje četrtine znova narasla na 10 točk (54:64). Domačini so se še enkrat vrnili in po košu razpoloženega Tima Škerbca v 35. minuti prišli na vsega 2 točki zaostanka (65:67). Takrat je s trojko odgovoril Boris Bošnjak, sledilo je nekaj minut odmora, v zaključku srečanja pa so bili bolj zbrani gostje, ki so tako zabeležili prvo gostujočo zmago v letošnji sezoni.

Pred varovanci Radeta Mijanovića so še tri tekme rednega dela Lige Nova KBM, vse tri pa so izrednega pomena, saj vse kaže, da bodo vsi tekmeci, s katerimi se bodo košarkarji LTH Castingsa sedaj pomerili, prav tako kot Škofjeločani v drugem delu tekmovanja nastopali v Ligi za obstanek. Za začetek »Ulitkarje« čaka gorenjski derbi proti Šenčurjanom, ki prihajajo na gostovanje v ŠD Poden. Tekma se bo pričela ob 20. uri.

Konstantin Subotič, trener Portoroža: »V izenačenem nadaljevanju tekme je zmagala ekipa, ki je v končnici naredila manj napak in izkoristila vse naše pomanjkljivosti. Čestitke ekipi LTH Castings za zasluženo zmago in mojim fantom za borbo.«
Rade Mijanovič, trener LTH Castings: »Čeprav je šlo za srečanje dveh ekip, ki sta na dnu lestvice, se je igrala solidna košarka, za kar čestitam tudi igralcem in trenerju Portoroža. Mi smo zasluženo prišli do dveh pomembnih točk.«