+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Škofjeločani na Obali povsem nemočni
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 12. kola Lige Nova KBM zabeležili še 9. poraz v letošnji sezoni in še naprej ostajajo pri eni sami zmagi. Tokrat so bili Škofjeločani povsem nemočni proti Sixt Primorski, trener Rade Mijanović pa se je po obračunu opravičil škofjeloški publiki.

Liga Nova KBM, 12. kolo, OŠ Koper, četrtek, 22.12.2016
Sixt Primorska - LTH Castings 104:57 (19:10, 28:19, 33:10, 24:18)
Sixt Primorska: Radulović 4, Rogelj, Sanadze 20, Zadnik, Petrović, Kosi 10, Zupan 20 (9 skokov + 5 podaj), Lisica 6, Glas 8, Franklin jr 4 (6 skokov), Morina 17, Gajić 15.
LTH Castings: Rebec 6, Grubelič 8, Sajevic, Dragan, Grum 14 (5 skokov), Bošnjak 8, Williams 8 (8 skokov), Jeseničnik, Robbins JR 9 (8 skokov), Stopar, Čučović 4.

#13 Nino Lorenzo Williams - 30 minut, 8 točk (2/5 za dve točki, 1/2 za tri točke, 1/2 prosti meti), 8 skokov (3 v napadu, 5 v obrambi), 2 podaji, 3 osebne napake, 1 izsiljena osebna napaka, 3 izgubljene žoge, 2 ukradeni žogi, 1 prejeta blokada; +/- = -40, indeks 12.

Pri Škofjeločanih sta se po poškodbi v ekipo vrnila Nino Williams in Boris Bošnjak, medtem ko je klub že pred tekmo sporazumno prekinil pogodbo z Željkom Zagorcem. Že sam začetek tekme za Škofjeločane ni obetal nič kaj dobrega. Domači so namreč hitro povedli s 15:3, prednost Primorcev pa je v 14. minuti po košu Gezima Morine znašala že 18 točk (33:15). Na krilih Luke Gruma in Borisa Bošnjaka je LTH Castingsu zaostanek uspelo znižati na 12 točk (35:23), nekdanji trener Škofjeločanov Aleksander Sekulić pa je bil tako primoran se odzvati z minuto odmora. Ko so se košarkarji vrnili na parket so domači spet zaigrali bolje in še pred glavnim odmorom pobegnili na visokih 18 točk prednosti (47:29). Popolna prevlada domačih pa je sledila v tretji četrtini, ko so Škofjeločanom nasuli kar 33 točk, medtem ko so košarkarji LTH Castingsa zadeli le tri mete iz igre in prednost pred zadnjo četrtino je narasla na visokih in neulovljivih 41 točk.

Pred varovanci Radeta Mijanovića, ki se je v izjavi po tekmi javno opravičil ljubiteljem košarke v Škofji Loki za visok poraz, je še ena tekma pred novoletnim premorom. V ŠD Poden prihaja Tajfun, ki je močno dvignil svojo pripravljenost in v zadnjih 5 tekmah zabeležil kar 4 zmage. Vseeno je zmaga za LTH Castings skorajda nujna, če želi v borbi za obstanek vsaj malenkost lažje zadihati.

Aleksander Sekulić, Sixt Primorska: »Želeli smo odigrati dobro tekmo, izkoristili smo svoje prednosti, uveljavili svojo igro in zmagali. Danes je priložnost dobilo vseh dvanajst košarkarjev, ki so dobro opravili svoje delo in to me navdaja z optimizmom, da novo leto začnemo še bolj hrabro in odločno. Lahko smo zadovoljni z izkupičkom v letu 2016, glede na to da imamo mlado ekipo, čeprav bi lahko imeli v žepu še kakšno zmago več.«
Rade Mijanović, LTH Castings: »Posredujem opravičilo vsem ljubiteljem košarke v Škofji Loki in sponzorjem kluba. Danes smo odigrali povsem brez spoštovanja do samega sebe in do barv kluba, katerega dresa nosimo in ima za seboj zelo bogato zgodovino.«