+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Tudi letos v Šenčurju brez možnosti za presenečenje
slikcaŠkofjeloški prvoligaš, ki na dvorano v Šenčurju že iz lanske sezone nima dobrih spominov, je tudi tokrat v ŠD Šenčur ostal praznih rok. Varovanci Ernesta Novaka so bili od košarkarjev LTH Castingsa boljši z 92:72, pri Škofjeločani pa je največ točk (19) zbral Williams. Sledi pokalni obračun na Jesenicah, potem pa prvenstveni dvoboj proti Unionu Olimpiji.

Liga Nova KBM, 8.kolo, ŠD Šenčur, sobota, 26.11.2016
Šenčur Gorenjska gradbena družba - LTH Castings 92:72 (28:17, 22:13, 24:25, 18:17)
Šenčur GGD: Deray 14, Babič, Novak 2, Cuderman, Jeršin 8, Pajić 5, Pavić 14 (7 skokov), Hadžifejzović 20 (5 skokov), Karavdić 3, Tovilović 3, Varagič 12, Rizman 11.
LTH Castings: Rebec 16, Sajevic, Gorbachov 5, Dragan 2, Grum 3, Bošnjak 18, Zagorac, Williams 19 (6 skokov), Robbins JR 5 (6 skokov), Čučović 4.

:: FOTOGALERIJA ::

#13 Nino Lorenzo Williams - 21 minut, 19 točk (7/11 za dve točki, 1/1 za tri točke, 2/3 prosti meti), 6 skokov (4 v napadu, 2 v obrambi), 1 podaja, 3 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak; +/- = -17, indeks 21.

Šenčurjani so obračun na domačem parketu pričeli zelo odločno. Takoj na začetku je svoje prve točke v dresu Šenčurja zabeležil novinec Sead Hadžifejzović, z nekaj potezami pa se je izkazal tuid Miloš Varagić. Koši domačih so se vrstili z vseh strani. Že samo v prvi četrtini je četi Ernesta Novaka uspelo zbrati kar 28 točk, Škofjeločane pa je v igri držal izjemno razpoloženi Nino Williams, ki je v uvodni četrtini zbral 11 točk od skupno 17 LTH Castingsa. Tudi v drugi četrtini domači košarkarji Škofjeločanom niso dopustili lahkih košev, ob Williamsu pa ni bilo pretirano razpoloženega košarkarja, zato je zaostanek še pred glavnim odmorom narasel na visokih 20 točk (50:30). V tretji četrtini sta se Williamsu končno pridružila še Boris Bošnjak in Jan Rebec, a kaj sta nato ravno Williams in Bošnjak staknila poškodbo in Škofjeločanom bližje kot na 15 točk zaostanka (64:49, 67:52, 70:55) ni več uspelo priti.

Ernest Novak, Šenčur Gorenjska gradbena družba: »Čestitke igralcem za zmago. Odigrali smo zrelo in timsko. Hvala tudi navijačem za podporo«.
Rade Mijanović, LTH Castings: »Zaslužena zmaga gostiteljev. Naši igralci so v tem trenutku dal svoj maksimum, kar pa je na žalost terjalo svoj davek, saj sta se na seznamu poškodovanih znašla dva nova obraza«.