+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: V borbi z Zlatorogom prekratki za trojko
slikcaTako kot v lanski sezoni je Zlatorog iz Laškega tudi tokrat stežka odnesel celo kožo z gostovanja v Škofji Loki. Košarkarji LTH Castingsa so zaigrali borebno do zadnje sekunde, imeli met za zmago, a ga niso izkoristili. Zgrešil je Victor Robbins, ki je bil sicer z 20 doseženimi točkami z Željkom Zagorcem najboljši strelec domače ekipe. Končni rezultat je bil 75:77.

Liga Nova KBM, 7. kolo, ŠD Poden, sobota, 19.11.2016
LTH Castings – Zlatorog Laško 75:77 (10:18, 21:24, 18:15, 26:20)
LTH Castings: Rebec 4, Sajevic 2 (10 podaj), Gorbachov 1, Grum 8, Bošnjak 9, Zagorac 20 (11 skokov), Williams 11, Jeseničnik, Robbins JR 20.
Zlatorog Laško: Tratnik 21 (9 skokov), Krušič 2 (5 skokov), Rizvić 2, Barić 19 (5 skokov), Durnik 10, Miljković 4, Špan 19 (5 skokov), Rubinshteyn.

#12 Željko Zagorac – 37 minut, 20 točk (3/7 za dve točki, 4/7 za tri točke, 2/2 prosti meti), 11 skokov (4 v napadu, 7 v obrambi), 2 osebni napaki, 8 izsiljenih osebnih napak, 5 izgubljenih žog, 2 ukradeni žogi; +/- = -1, indeks 21.

Košarkarji LTH Castingsa tekme niso pričeli najbolje, nikakor pa na začetku tekme varovanci Radomirja Mijanovića nikakor niso našli recepta, kako zaustaviti izjemno razpoloženega Igorja Tratnika. Najboljši strelec Laščanov v letošnji sezoni je zadeval z vseh strani, medtem ko se Škofjeločani v začetku tekme v napadu niso ravno najbolje znašli, niti gostje niso dovolili domačinom do lahkih košev. V prvi četrtini so domači tako dosegli vsega 10 točk, precej drugačna pa je že bila slika v drugi četrtini. Dobro sta nekajkrat odigrala Nino Williams in Jan Rebec, ki sta poskrbela, da prednost Laščanov pred drugim delom srečanja ni bila previsoka. Četa Aleša Pipana je kar nekajkrat zadela prav ob zvoku sirene, izjemno natančna pa sta bila pri metu tudi branilca Jan Špan in Nejc Barič. Vse do 30. minute Škofjeločani niso zadeli niti ene same trojke in vse je kazalo, da bodo gostje nekako rutinirano prišli do nove zmage. A prav Luka Grum je s trojko za 49:57 ob zvoku sirene, ki je označila konec tretje četrtine, napovedal zanimivo in napeto končnico. Ko je bilo to najbolj potrebno, je na sceno stopil izkušeni Željko Zagorac, ki je zadel 4 trojke, pridružil pa se mu je najboljši strelec ekipe Victor Robbins. Prednost gostov se je iz sekunde v sekundo topila, po trojki Zagorca 40 sekund pred koncem pa znašala le še dve točki (75:77). Škofjeločani so nato odigrali dobro obrambo, Tratnik je grdo zgrešil in napad Laščanov se je iztekel. Mijanović je zahteval minuto odmora, odgovornost je prevzel Kaliforničan Robbins, ki pa je dve sekundi pred koncem poizkusil z metom za tri in bil za las nenatančen.

Rade Mijanović, trener LTH Castingsa: »Čestitke Laščanom za zasluženo zmago. V drugem polčasu smo izkoristili utrujenost nasprotnika in bili z borbeno igro na koncu le met oddaljeni od presenečenja. Tokrat nam ni uspelo, a gremo naprej.«
Aleš Pipan, trener Zlatoroga: »Pomembna je zmaga. V igri smo znova prikazali nihanja, kar je na zgoščen ritem tekem pričakovano. Poznala se je utrujenost fantov. Dobro je, da smo naporno obdobje zaključili s samimi zmagami. V nadaljevanju nam bo zagotovo precej lažje.«