+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Ena dobra četrtina premalo za uspeh v Rogaški Slatini
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je tudi na drugi tekmi sezone morala priznati premoč nasprotniku. V tekmi 2. kola Lige Nova KBM se je četa Tomaža Fartka pomerila z Rogaško, ki se je pred domačimi navijači veselila zaslužene zmage s 94:52. Pri Škofjeločanih je največ točk (21) dosegel Željko Zagorac.

Liga Nova KBM, 2. kolo, ŠD Rogaška Slatina, sobota, 15.10.2016
Rogaška – LTH Castings 94:52 (22:20, 25:9, 19:11, 28:12)
Rogaška: Ferme 13, Johns 13 (6 skokov), Božak 3, Đuranović 12 (8 skokov), Fon 2 (6 skokov), Šantelj 17 (6 skokov), Darwin 10 (6 podaj), Grušovnik 4 (5 skokov), Vujačič 3, Šakotić 13, Drobnjak 4.
LTH Castings: Rebec 8 (5 podaj), Grubelič 4, Sajevic, Gorbachov, Grum 2, Bošnjak 8, Zagorac 21, Jeseničnik, Mlakar 2, Robbins 7 (5 skokov).

#12 Željko Zagorac – 32 minut, 21 točk (3/7 za dve točki, 5/10 za tri točke, 0/2 prosti meti), 4 skoki, 1 podaja, 1 ukradena žoga; +/- = -20, indeks 15.

Ekipa LTH Castingsa je tokrat nastopila že v precej bolj popolni zasedbi, saj sta v dresu "Ulitkarjev" debitirala Željko Zagorac in Victor Robbins. Kljub temu so Škofjeločani, ki so sicer nastopili brez poškodovanega Nika Dragana in Nina Lorenza Williamsa, morali znova priznati veliko premoč nasprotniku. Četa Tomaža Fartka je sicer tekmo pričela zelo obetavno in v prvi četrtini na krilih Jana Rebca in Zagorca še v 8. minuti denimo vodila s 5 točkami prednosti (15:20), že do konca prve četrtine pa so domači rezultat obrnili sebi v prid (22:20). V 12. minuti je na semaforju pisalo 24:24, nato pa je sledil popoln mrk Škofjeločanov, Slatinčani pa so iz minute v minuto bolj prevzemali pobudo na terenu in posledično višali svojo prednost. Razigrala sta se Leon Šantelj in Taylor Maurice Johns, domači pa so že na glavni odmor odšli z visoko prednostjo 18 točk. Vodstvo Slatinčanov se je v drugem polčasu le še višalo in zmagovalec je bil znan že pred vstopom v zadnjo četrtino. Pri Škofjeločanih z izjemo debitanta Željka Zagorca, ki je zadel 5 trojk, ni bilo vidno razpoloženega koošarkarja.

Damjan Novakovič, trener Rogaške: »Tekmo smo začeli nervozno in odigrali slabo prvo četrtino. Nato smo stvari postavili na pravo mesto. Vesel sem, da sem priložnost lahko ponudili tudi mlajšim igralcem, ki so le-to odlično izkoristili. Zahvalil bi se domači publiki, da nas je podprla, kljub težkemu porazu v prvem kolu.«
Tomaž Fartek, trener LTH Castingsa: »V kolikor želimo v prihodnje postati konkurenčni, bomo morali začeti igrati veliko bolj čvrsto košarko. Izgubiti skok, s tolikšno razliko kot danes, je enostavno nedopustno. V prvi četrtini smo igrali korektno košarko, potem pa za preostalih 30 minut postali povsem neprepoznavni. Če nas je na prvi tekmi krasila borbenost, mislim, da smo se danes prezgodaj predal. Smo ekipa, ki bo morala rasti iz tekme v tekmo, zato nam mora biti vsaka minuta, ki jo skupaj preživimo na igrišču dragocena.«