+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Škofjeločani do zadnjega pretili Laščanom
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so tudi na drugi četrtfinalni tekmi bili blizu presenečenja, a znova ostali praznih rok. Pred lepo napolnjeno dvorano Poden so do zadnjih sekund bili v igri za zmago proti Laščanom, ki so se na koncu veselili zmage s 77:74 in posledično tudi preboja v polfinale. LTH Castings je sezono tako zaključil na 7. mestu in bo tudi v prihajajoči sezoni 2016/17 nastopal med elito, trener Aleksander Sekulić pa se je po zadnji tekmi v sezoni zahvalil upravi, sponzorjem in svojemu pomočniku.

Liga Nova KBM, 2. četrtfinalna tekma, ŠD Poden, nedelja, 15.05.2016
LTH Castings – Zlatorog Laško 74:77 (22:21, 15:22, 18:20, 19:14)
LTH Castings: Rebec 4, Čančar 15 (6 skokov), Sajevic, Abramovič 22, Habat 2, Akodo 1 (5 podaj), Radulović 14 (5 skokov), Čajič, Morina 16, Pesquerel.
Zlatorog Laško: Jurak 10 (6 skokov), Barič 2, Jeftič, Booker 12 (7 skokov), Krušič 4, Vašl 12, Abrams 24, Vujasinović 7 (6 skokov + 7 podaj), Đekić 3, Čebašek 3.

#11 Bojan Radulović – 32 minut, 14 točk (5/7 za dve točki, 4/4 prosti meti), 5 skokov; +/- = -5, indeks 15.

Trener domače zasedbe Aleksander Sekulić je tekmo pričel s pričakovano prvo peterko Akodo-Abramović-Čančar-Morina-Radulović, prav tako pa s peterko Vujasinović-Vašl-Abrams-Booker-Jurak ni presenetil njegov nasprotnik na klopi Zlatoroga Laškega Aleš Pipan. V začetku obračuna sta se ekipi zamenjali v vodstvu, prvi vidnejši delni izid pa je uspel Škofjeločanom, ki so po 6 točkah v nizu povedli z 11:7. Po ukradeni žogi Žige Habata za 16:12 se je kot prvi bil primoran z minuto odmora odzvati Pipan, na prvi odmor pa so z minimalnim vodstvom odšli domači (22:21). V drugi četrtini so gostje precej bolje zaigrali v obrambi, odprlo pa se jim je tudi v napadu. Koš domačih je polnil razpoloženi Jamar Abrams, po košu katerega je prednost Laščanov v 19 minuti srečanja narasla na 8 točk razlike (35:43).

Škofjeločani znova obstali na pragu preobrata
Prvi polčas se je končal s prednostjo gostov (37:43), ki pa so na začetku drugega polčasa izkoristili nekaj nepotrebnih napak v domači vrsti, po delnem izidu 10:0 pa so Laščani ušli že na +16 (37:53). A tako kot na prvi četrtfinalni tekmi v Laškem se Škofjeločani tudi tokrat niso predali. Še 9 minut pred koncem rednega dela je bilo 55:65, napeto končnico pa je s 5 zaporednimi točkami za 60:65 napovedal Gezim Morina. Pri rezultatu 62:68 obe ekipi kar 4 minute niso uspeli doseči točke, vroče pa je v ŠD Poden postalo po treh točkah Vlatka Čančarja in trojki Morine za 69:71. Manj kot minuto pred koncem je pri tem rezultatu met izza črte 6,75 za vodstvo zgrešil Robert Abramović, na drugi strani pa je dva prosta meta za 69:73 zadel Daniel Vujasinović. Prvi strelec LTH Castingsa v letošnji sezoni je nato s košem za dve točki Škofjeločane vrnil v igro za zmago, upe domačih pa je s trojko za 71:76 13 sekund pred koncem pokopal Miha Vašl.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Pohvalil bi fante za novo dobro odigrano tekmo in odlično sezono. Jasno je, da smo se želeli prebiti v polfinale, a je bila nasprotna ekipa premočna. Ponosen sem na celotno ekipo, ki je na obeh tekmah tako zelo namučila Laščane, da so ti na obeh tekmah pokazati največ kar lahko. Za vsakega fanta posebej sem vesel, saj je prav vsak v tej sezoni napravil velik napredek. Zahvalil bi se tudi sponzorjem, predvsem LTH Castingsu in upravi kluba, ki nam je omogočila nemoteno delovanje skozi celotno sezono. Posebna zahvala tudi pomočniku Jaki Hladniku.«
Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: »To je bila tekma, ki je ponovno zahtevala našo popolno osredotočenost. Njen potek je bil zanimiv do zadnje sirene. V zaključku so bili naši fantje dovolj osredotočeni, odigrali tako, kot je potrebno in zasluženo zmagali.«

V polfinale Lige Nova KBM se je z 2:0 v zmagah prebil KK Zlatorog Laško, KK LTH Castings pa je sezono 2015/16 končal na 7. mestu in bo tako tudi v prihodnji sezoni nastopal v elitni slovenski košarkarski ligi.

22 točk Roberta Abramovića ni zadoščalo za presenečenje. (foto: Jastan Čaušević)
Aleksander Sekulić se je po tekmi zahvalil upravi, sponzorjem in pomočniku Jaki Hladniku. (foto: Igor Martinšek)
Gledalci, hvala za obisk in se vidimo v prihajajoči sezoni 2016/17. (foto: Igor Martinšek)