+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Abramović (21) mož odločitve v Luciji
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so še drugič v letošnji sezoni na kolena spravili Portorožane. Tokrat sicer precej težje kot novembra lani v Športni dvorani Poden. Škofjeločanom je namreč zmago s košem šele dve sekundi pred koncem zagotovil Robert Abramović (21 točk), ki je tako poskrbel za četrto zaporedno zmago Ulitkarjev, skupno že deveto v letošnji sezoni.

Liga Telemach, 14. kolo, ŠD Lucija, sobota, 06.02.2016
Portorož – LTH Castings 68:69 (12:18, 20:18, 27:16, 9:17)
Portorož: Barbarič 14 (7 skokov), Cvetičanin, Borse 5, Petrović 3 (10 podaj), Trampuš 6, Zupan 10, Karavdić, Buda 8, Hodžić 16, Besedič 6.
LTH Castings: Rebec 8, Čančar 6 (6 skokov), Sajevic 5, Abramović 21, Habat, Akodo 17 (7 skokov), Radulović 4, Čajič 2, Vršnik 4, Pesquerel 2 (7 skokov).

Naj igralec LTH Castingsa:
#10 Jules Christian Dang Akodo – 26 minut, 17 točk (4/12 za dve točki, 3/5 za tri točke), 7 skokov, 3 podaje, 4 izsiljene osebne napake in 3 ukradeni žogi; +/- = +8, indeks 18.

Četa Aleksandra Sekulića je na šestem gostovanju v letošnji sezoni zabeležila še četrto zmago in se tako štiri kroge pred koncem rednega dela zavihtela na 3. mesto. Tokrat so se Škofjeločani razveselili zmage na vročem gostovanju v Športni dvorani Lucija, kjer so v letošnji sezoni med drugim pokleknili že tudi Šenčurjani in košarkarji Helios Sunsev. Škofjeločani so v tekmo krenili odločno in se po dveh trojkah Julesa Akoda in zabijanju Vlatka Čančarja že v 6. minuti znašli v prednosti 7 točk (7:14). Dve minuti kasneje je bilo že +11 (7:18), najvišjo prednost pa so si košarkarji LTH Castingsa priigrali v 14. minuti, ko je po trojki Grege Sajevica na semaforju kazalo 15:28. Domači košarkarji so v nadaljevanju precej bolje v obrambi, v napadu pa so na krilih Jana Barbariča iz minute v minuto zmanjševali rezultatski zaostanek.

Abramović še drugič v sezoni za zmago
Na glavni odmor so s prednostjo štirih točk odšli gostje (32:36), ki pa so v tretjo četrtino vstopili precej slabše kot v sam obračun. Portorožani so to izkoristili in se v napadu popolnoma razigrali. Trojke so padale z vseh strani, rezultatska tehtnica pa se je močno prevesila na stran domačinov. Subotićeva četa je namreč v 27. minuti povedla že z 54:42, gostje pa so zaostanek pred zadnjo četrtino znižali na 7 točk (59:52). Za razliko od nekaterih preteklih tekem, ko so Škofjeločani popustili prav v zadnji četrtini, pa so tokrat Ulitkarji najboljših 10 minut prihranili prav za konec. Po košu Roberta Abramovića v 36. minuti je zaostanek za Portorožani znašal le še 2 točki (61:59), po trojki Jana Rebca pa so Škofjeločani po dolgem času znova povedli (61:62). Ko je minuto pred koncem na semaforju kazalo 67:67 je bilo jasno, da nas čaka nov dramatičen zaključek. Manj kot pol minute pred koncem je Jan Barbarič izkoristil nepazljivost Abramovića in mu ukradel žogo, izsilil osebno napako, s črte prostih metov pa zadel pa le v drugem poizkusu. Po minuti odmora na zahtevo Aleksandra Sekulića je žoga šla v roke Robertu Abramoviću, ki je s težkim metom s polrazdalje po gostovanju pri Lastovki še drugič v letošnji sezoni dosegel koš za zmago.

Že v sredo na Poden prihaja Helios Suns
Časa za počitek Škofjeločani ne bodo imeli, saj jih naslednja ligaška tekma in to zelo pomembna čaka že v sredo, 10. februarja, ko v ŠD Poden prihajajo košarkarji Helios Sunsev. Slednji so na prvi medsebojni tekmi tesno prav z 69:68 ugnali Škofjeločane, ki bodo tokrat zagotovo lačni novega presenečenja.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Konstantin Subotić, trener Portoroža: "Za nami je izenačena in napeta tekma. Obe ekipi sta imeli svoje dobre in slabe minute. Žal smo v končnici ostali praznih rok, a četudi bi zmagali mi, to ne bi bilo nezasluženo. Čestitke fantom za borbo in pravi pristop, nasprotnikom pa za korektno igro."
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Za nami je tekma, na kateri smo v svoji igri precej nihali, kar je na nek način tudi za pričakovati, saj je veliko naših fantov neizkušenih. Na koncu smo tudi z nekaj sreče zmagali. Časa za počitek ni, saj nas že v sredo čaka nov težak obračun s Helios Sunsi."