+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Prva stotica in idealen debi Sočaka
slikcaMoštvo škofjeloškega LTH Castingsa je v tekmi 13. kola Lige Telemach pričakovano brez večjih težav ugnalo šoštanjsko Elektro. V ŠD Poden je bila tekma odločena že po prvem polčasu, po 40 minutah igre pa je na semaforju kazalo 108:46. Prvi dvojni dvojček v letošnji sezoni je zabeležil Dominik Vršnik (15 točk in 11 skokov), do krstnih točk v članskem dresu pa je prišel komajda 16-letni Tim Sočak.

Liga Telemach, 13. kolo, ŠD Poden, petek, 29.01.2016
LTH Castings - Elektra Šoštanj 108:46 (22:9, 26:14, 37:11, 23:12)
LTH Castings: Rebec 10, Čančar 11 (6 podaj), Sajevic 5, Abramović 19, Habat 12, Akodo 12 (6 podaj), Radulović 19 (9 skokov), Čajič, Vršnik 15 (11 skokov), Sočak 3, Pesquerel 2 (10 skokov).
Elektra Šoštanj: Kosi J. 11 (12 skokov), Omladič 2, Praunseis, Trap 1, Žnidar Petelinšek, Kosi T. 6, Bukovič 6, Hasić 16 (6 skokov), Purnat, Ivenčnik 4.

#11 Bojan Radulović – 19 minut, 19 točk (8/11 za dve točki, 3/4 prosti meti), 9 skokov, 2 ukradeni žogi, 1 blokada; +/- = +40, indeks 25.

V škofjeloški dvorani Poden smo bili tokrat priča obračunu dveh najmlajših ekip v Ligi Telemach, prvič v letošnji sezoni pa so bili Škofjeločani tisti, katerim je pred tekmo pripadla vloga absolutnega favorita. S slednjo so se varovanci Aleksandra Sekulića odlično spoprijeli in pričakovano prišli do 5. zmage na domačem terenu, skupno že 8. v letošnji sezoni. Da bo promet tokrat bolj enosmeren je bilo jasno že po 8 minutah srečanja, ko je po košu Antoina Pesquerela prednost Škofjeločanov narasla že na +20 (22:2). Začetne minute druge četrtine so pripadle gostom, ki so v 13. minuti zaostanek znižali na 9 točk razlike (24:15), a domači so se hitro odzvali in do glavnega odmora dosegli še 24 točk, prejeli pa jih vsega 8.

Sočak takoj zadel za 3 točke
Še v prestavo višje so Škofjeločani prestavili v treji četrtini. Razigral se je prvi center ekipe Bojan Radulović, ki je v manj kot petih minutah zbral 12 točk in svojo ekipo v 25. minuti popeljal že v vodstvo z 39 točkami razlike (68:29). Domači se niso ustavljali, prednost pa je naraščala iz minute v minuto in že pred zadnjo četrtino presegla mejo 50 točk (85:34). V zadnji četrtini je domači strateg pričakovano priložnost ponudil vsem košarkarjem, tudi mlademu 16-letnemu Timu Sočaku, ki je takoj po vstopu v igro zadel met za tri točke, v statistiko pa kasneje vpisal še skok in izgubljeno žogo.

Škofjeločane prihodnjo soboto, 6. februarja, čaka izjemno pomembno gostovanje v Portorožu, naslednja domača tekma pa bo na sporedu v sredo, 10. februarja, ko v ŠD Poden prihaja ekipa Helios Sunsev.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Zadovoljen sem s predstavo naših fantov, ki so upoštevali moja navodila in odigrali povsem korektno tekmo. Kljub neizkušenosti nekaterih košarkarjev smo dokazali, da se lahko povsem dobro znajdemo v vlogi absolutnega favorita."
Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: "Zgodilo se je tisto, česar sem se bal. Fantje so utrujeni in izčrpani. V prvem polčasu smo se še nekako držali, v drugem pa nato popustili. Obenem smo imeli nesrečo, da so pri domačinih tudi tisti igralci, ki sicer igrajo manj, zadevali mete, posledica vsega skupaj pa je visoka razlika. Danes je potekala izredna skupščina kluba. Upam, da se bo v prihodnjih dneh kaj uredilo, saj tako ne moremo nadaljevati. Čestitke LTH Castingsu za zmago."