+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: V ŠD Poden padel tudi Portorož!
slikcaKošarkarji škofjeloškega LTH Castingsa tudi po tekmi 5. kola Lige Telemach ostajajo ena izmed neporaženih ekip. Tokrat je Škofjeločanom morala priznati premoč ekipa Portoroža, ki je še četrta v vrsti, ki je klonila pred četo Aleksandra Sekulića. Pred nekaj več kot 200-glavo množico v ŠD Poden je bilo 95:69, z 22 točkami pa se je znova izkazal Robert Abramović.

Liga Telemach, 5. kolo, ŠD Poden, nedelja, 22.11.2015
LTH Castings - Portorož 95:69 (26:25, 24:13, 24:14, 21:17)
LTH Castings: Rebec 4, Čančar 13 (6 skokov), Sajevic 5, Abramović 22, Habat 4, Akodo 14, Radulović 16 (8 skokov), Čajič 10, Vršnik 2, Pesquerel 4.
Portorož: Barbarič 22 (5 skokov), Borse 4, Petrović 6 (5 podaj), Zupan, Karavdić 9, Buda 12 (5 skokov), Hodžić 8 (5 skokov), Besedić 2 Podboj 2.

Naj igralec LTH Castingsa
#7 Robert Abramović: 32 minut, 22 točk (2/3 za dve točki, 5/6 za tri točke, 3/4 prosti meti), 2 skoka, 4 podaje, 1 ukradena žoga; učinek 22, +/- = +35.

Članska ekipa LTH Castingsa tudi po sedmi odigrani tekmi v letošnji sezoni ne pozna poraza. Trem zmagam v Pokalu Spar so Škofjeločani dodali še četrto zmago v Ligi Telemach, kjer skupaj z Rogaško in Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo zasedajo vrh lestvice.

Portorožani so v Škofjo Loko prispeli brez izkušenega Jureta Močnika, ki je sporazumno prekinil pogodbo s klubom, medtem ko je domači strateg Aleksander Sekulić z izjemo poškodovanega Dina Alkića računal na vse svoje varovance. »Ulitkarji« so tekmo pričeli dobro in v 3. minuti srečanja že povedli s 7:2, gostje pa so predvsem po zaslugi razigranega Jana Barbariča hitro ujeli stik z domačini in v 10. minuti tudi prvič povedli (24:25). Prvo četrtino so po odločnem zabijanju Antoineja Pesquerela z rezultatom 26:25 dobili košarkarji LTH Castingsa, ki pa so v začetku druge četrtine dali še v prestavo višje in z delnim izidom 16:0 prišli do prednosti 13 točk (45:32). Tudi v drugem polčasu Škofjeločani v obrambi niso popuščali, posledično pa je bilo precej lažje tudi v napadu. Po košu Bojana Radulovića v 24. minuti je bilo že +18 (62:44), kar pa domačinov še zdaleč ni uspavalo. Gostje so sicer na vse pretege poizkušali ujeti stik z domačimi, ki pa so tokrat izza črte 6,75 metali izjemno natančno (11/21 = 52%) in tako brez večjih težav tekmo pripeljali do konca.

Naslednja tekma Škofjeločane čaka že v sredo, 25. novembra, ko v Škofjo Loko na povratno srečanje 3. kola Pokala Spar prihaja ekipa Kopra. Spomnimo, prva tekma v Kopru se je končala z zmago LTH Castingsa s 83:42. Tekma v ŠD Poden se bo pričela ob 19.30.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Zmago smo si dobesedno prigarali. Predvsem v obrambi smo odigrali odlično partijo, posledično pa je bilo tudi v napadu veliko lažje. Portorožanom se je vidno poznala odsotnost Jureta Močnika, kar smo znali dobro izkoristiti."
Konstantin Subotić, trener Portoroža: "V prvem polčasu smo storili preveč napak na glavnih igralcih LTH Castingsa, kar je bilo dovolj, da ta z odlično igro pride do visoke zmage. Tokrat nismo imeli nobenih možnosti in vse kar smo pokazali je daleč premalo."