+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Po drami do zmage tudi v Šoštanju
slikcaČeta Aleksandra Sekulića tudi po tekmi 4. kola Lige Telemach ostaja neporažena. LTH Castings je prvič po letu 2009 zabeležil zmago v Šoštanju in tako še podaljšal niz zmag v letošnji sezoni. V ŠD Šoštanj je bilo 77:78, met za zmago pa je pri domačih zgrešil novinec Avramovski.

Liga Telemach, 4. kolo, ŠD Šoštanj, sobota, 14.11.2015
Elektra - LTH Castings 77:78 (21:25, 22:17, 16:20, 18:16)
Elektra: Turner 22 (5 skokov), Kosi, Bukovič 11, Đurica 15 (9 skokov), Avramovski 17 (7 skokov), Hasić 6, Purnat, Milovac 6 (7 skokov).
LTH Castings: Rebec, Čančar 18, Sajevic 2, Abramović 18, Habat 2, Akodo 9, Radulović 13 (12 skokov), Čajič 8, Vršnik 8, Pesquerel.

#5 Vlatko Čančar: 32 minut, 18 točk (2/3 za dve točki, 3/5 za tri točke, 5/6 prosti meti), 4 skoki; učinek 17.

Košarkarji Elektre, ki so v uvodnih treh krogih zabeležili tri gladke poraze, so se z novincem pod obročem Sinisho Avramovskim izkazali za precej neugodne nasprotnike. Škofjeloška ekipa je tekmo pred dobrimi 50 gledalci pričela dobro in se po trojki Vlatka Čančarja v 7. minuti odlepila že na 8 točk prednosti (11:19). V nadaljevanju je četa Aleksandra Sekulića domačim košarkarjem dopustila, da so se razigrali in na glavni odmor odšli celo z minimalno prednostjo (43:42). Tudi v nadaljevanju so domačini nadaljevali z boljšo igro in v 23. minuti ušli že na +7 (51:44), Škofjeločani pa so hitro odgovorili in se z delnim izidom 15:2 ponovno prebili v ospredje (53:55). V zadnji četrtini sta se moštvi kar nekajkrat zamenjali v vodstvu, izjemno napeto pa je bilo povsem do zadnje sekunde. Pri rezultatu 76:78 je Avramovski izkoristil enega od dveh prostih metov, domačini pa so nato napravili osebno napako nad Robertom Abramovićem. Slednji je pri prvem poizkusu izza črte prostih metov zgrešil, pri drugem pa prestopil, tako da so domačini po minuti odmora Duška Malićevića žogo v igrišče podali na napadalni polovici. Za met za dve točki se je v prodoru odločil Avramovski, ki pa pri odločilnem poizkusu ni bil natančen.

Škofjeločane v torek čaka prva tekma 3. kola Pokala Spar v Kopru, naslednjo ligaško srečaje pa bo LTH Castings odigral v domači dvorani Poden in sicer v nedeljo, 22. novembra, ko v Škofjo Loko prihaja Portorož.

Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: "Tekmo je odločila ena žoga. Kljub temu, da pri nas nista igrala Kosi in Praunseis nas je ta ena žoga ločila od zmage. Vidi se, da smo neuigrani. Druge ekipe so se sestavljale avgusta in septembra, mi pa to počnemo v mesecu novembru. Odgovorni bodo morali od obljub preiti k dejanjem. Če predsednik in uprava kluba mislita, da delam slabo, naj me zamenjata, če bo to v dobrobit kluba. Čestitke nasprotnikom za dobro igro. Tudi če bi mi zmagali, to ne bi bilo nezasluženo."
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Pričakovali smo težko tekmo. Ponovno nismo bili pravi, še posebej v obrambi smo odigrali preveč mehko. Domačinom smo dopustili, da so se razigrali in vse je postalo veliko težje. Na koncu smo bili mi tisti, ki smo imeli kanček več sreče. Potrebno je spočiti glave in se pripraviti na torkovo tekmo Pokala Spar s Koprom."