+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Mesiček in nezgrešljivi Podvršnik ekipo vodila do nove zmage
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 19. kroga 2. SKL še drugič letos povsem nadigrali ekipo ECE Celja in tako še naprej ostajajo trdno na 1. mestu drugoligaške razpredelnice. Končni rezultat srečanja v ŠD Poden je bil 91:69, blestela pa sta predvsem Blaž Mesiček (30 točk + 4 podaje) in nezgrešljivi Andrej Podvršnik (26 točk + 4 skoki).

Člani, 2. SKL, 19. krog, ŠD Poden, sobota, 28.3.2015

LTH CASTINGS – ECE Celje 91:69 (19:14, 25:22, 23:16, 24:17)
LTH Castings: Kržišnik, Čančar 17 (6 skokov), Milašinovič 2, Mesiček 30, Vršnik 5, Podvršnik 26, Hren 10, Lazić 1, Troppan.
ECE Celje: Brolih 5, Kobale, Bregar 4, Oset 5, Gobec 5 (5 skokov), Fižuleto, Babič 14, Tratnik 7, Hajdaraj 17 (6 skokov), Krasniči 12 (7 skokov).

Škofjeločani so kljub temu, da so Celjane povsem nadigrali že v knežjem mestu, v tekmo vstopili brez kakršnegakoli podcenjevanja. Ekipa ECE Celja, katero je prav pred tekmo z LTH Castingsom prevzel nekdanji košarkar škofjeloškega kluba Husein Kahvedžić, se je namreč okrepila z nekaterimi izkušenimi igralci in že presenetila marsikoga. Trener domače ekipe Gašper Potočnik tokrat ni mogel računati na pomoč kapetana Toma Čajiča, a je imel vseeno na voljo dovolj razpoloženih mož, da je ekipa iz Celja še drugič morala priznati premoč škofjeloškemu moštvu.

Domači hitro napovedali nov strelski večer
Tako kot sedaj že kar nekajkrat, so Škofjeločani stopnjevali ritem igre tekom samega obračuna. Že v samem začetku srečanja, natančneje v prvih 5 minutah so domači zadeli kar 4 trojke, a vseeno niso bili dovolj zbrani v obrambi, tako da jim ni uspelo priti do kakšne vidnejše prednosti. Prvo četrtino so sicer dobili z rezultatom 19:14, nato pa so gostje z delnim izidom 7:0 prvič, a tudi zadnjič na tekmi povedli (19:21). Tedaj se je že tako ali tako razpoloženemu Andreju Podvršniku pridružil še Vlatko Čančar, ki je v manj kot treh minutah zbral 9 točk in nosil največ zaslug, da je LTH Castings na glavni odmor odšel s prednostjo 8 točk (44:36).

Celjani niso zdržali ritma Škofjeločanov
V drugem polčasu se je dokončno razigral tudi najboljši strelec 2. SKL Blaž Mesiček, ki je Celjanom že na prvi tekmi nasul kar 34 točk. Trojke domačih so padale z vseh strani, gostje pa so vedno težje sledili ritmu, ki so ga narekovali domačini. Škofjeločani so iz minute v minuto poviševali svojo prednost, ki je vrhunec dosegla v 37. minuti, ko je Podvršnik zadel dva prosta meta za +25 (84:69). Nasploh je tokrat Andrej Podvršnik odigral naravnost izjemno, kar potrjuje tudi statistika (26 točk, 2/2 za dve točki, 4/4 za tri točke, 10/10 prosti meti), 4 skoki, 1 podaja in 3 ukradene žoge). Najboljši strelec srečanja je bil znova Blaž Mesiček, ki se je tokrat ustavil pri 30 točkah.

Med glavnim odmorom je klub posebno presenečenje pripravil za naše mlajše pionirje, ki so pred kratkim postali državni prvaki v kategoriji do 13 let. Varovancem Jake Šiberleta sta čestitala tudi župan škofjeloške občine mag. Miha Ješe ter predstavnik našega glavnega sponzorja LTH Castingsa Urban Žargi. Več o tem + foto pa v kratkem.

Preostale tekme LTH Castingsa rednega dela 2. SKL:
20. krog: Plama Pur – LTH Castings (sobota, 11.4., ob 19.30)
21. krog: LTH Castings – Triglav EGP (sobota, 18.4., ob 20.00)
22. krog: Parklji – LTH Castings (sobota, 25.4., ob 18.00)

Lestvica 3 kroge pred koncem: LTH Castings 16/3, Terme Olimia Podčetrtek 15/4, Vzajemci Lastovka 13/6, Kolpa Črnomelj 11/8, Parklji 11/8, Triglav Elektro gorenjska prodaja 11/8, Slovan 11/8, Plama Pur 8/11, ECE Celje 7/12, Hrastnik 5/14, Ajdovščina 3/16, Litija 3/16.

Andrej Podvršnik je proti obroču vrgel 16-krat in ostal nezgrešljiv. (foto: Igor Martinšek)
Mlajši pionirji LTH Castingsa v družbi župana, predsednika kluba in predstavnika LTH Castingsa. (Foto: Peter Malovrh)

LTH Casting Domel Polycom Difa Craft Obcina Ines Audax Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji