+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Ob povratku Mesička (26+9) do zmage v Hrastniku
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je v tekmi 18. kroga 2. SKL zabeležila skupno že 15. zmago v letošnji sezoni, 8. z višjo razliko od 20 točk. Tokrat so bili Škofjeločani na gostovanju boljši od domačega Hrastnika (75:96), po poškodbi pa se je na parket vrnil Blaž Mesiček, ki je bil s 26 točkami in 9 skoki tudi najučinkovitejši košarkar srečanja.

Člani, 2. SKL, 18. krog, ŠD Hrastnik, sobota, 21.3.2015

Hrastnik – LTH CASTINGS 75:96 (20.21, 24:19, 16:25, 15:28)
Hrastnik: Požin 10 (8 podaj), Kovačič 7, Durnik 17, Sattler 9, Maček 4, Urbančič 10, Steiner 2, Tušek 9 (8 skokov), Lobe 7 (6 skokov), Kellner, Guna.
LTH Castings: Čančar 7, Milašinovič 6 (6 podaj), Mesiček 26 (9 podaj), Vršnik 6, Jamnik, Podvršnik 17, Hren 8, Čajič 15, Lazić 2, Troppan 9 (8 skokov).

Dvoboj učenca in učitelja
Četa Gašperja Potočnika je na devetem gostovanju v 2. SKL zabeležila še osmo zmago. V Hrastniku smo bili priča že od samega začetka tako na igrišču kot tudi na tribuni izjemno nenavadni in živčni tekmi, na kateri sta se med seboj pomerila učenec in učitelj. Trener Hrastnika Sebastjan Krašovec je namreč pred leti v šoštanjski Elektri asistiral glavnemu trenerju Gašperju Potočniku. Za razliko od obračuna, ki sta ga moštvi decembra lani odigrali v dvorani Poden, so bili Hrastničani močnejši za Davorja Sattlerja, Robija Urbančiča in Blaža Lobeta. Prav vsi trije košarkarji so že v samem začetku srečanja pokazali vidno nezadovoljstvo nad sojenjem sodniške dvojice, kar jim v nadaljevanjem srečanja ni koristilo. Čeprav je kazalo, da bodo Škofjeločani že v prvem delu tekme dokazali svojo premoč, temu ni bilo tako. Borbeni Uroš Troppan je v 9. minuti poskrbel za vodstvo z 8 točkami prednosti (14:22), domačini pa so v drugi četrtini prikazali nekaj boljše igre, zadeli nekaj metov izza črte 6,75 in na odmor odšli celo s prednostjo točke (44:43).

Drugi polčas Škofjeločani dobili s kar 53:21
Košarkarji Hrastnika, ki so v preteklem krogu svojo kvaliteto dokazali z zmago na Kodeljevem, niso popuščali in v 22. minuti povedli že s +5 (49:44). Vrag je tedaj dokončno odnesel šalo, Škofjeločani pa so se še pravočasno prebudili in naslednjih minutah na krilih Blaža Mesička, Vlatka Čančarja in Andreja Podvršnika povsem nadigrali domače. Že zadnjo četrtino so »Ulitkarji« pričeli z 8 točkami prednosti (60:68), v zadnji četrtini pa je prednost vodilne ekipe 2. SKL le še naraščala in se na koncu ustavila pri 21 točkah (75:96).

Hrastničani so bili tokrat izjemno uspešni pri metu za 2 točki (20/29 = 69 %), Škofjeločanom pa je šlo bolje pri metu izza črte 6,75 (7/18 = 39 %). Moštvo LTH Castingsa je 16. v sezoni dobilo tudi skok (25:30). Ob porazu Term Olimie v Kranju se je položaj na lestvici za LTH Castings še izboljšal, saj imajo ob boljšem medsebojnem izidu v zmagah (2:0) tudi zmago več od Podčetrtčanov. Naslednja tekma Škofjeločane čaka v soboto, 21. marca, ob 20. uri, ko na Poden prihaja moštvo ECE Celja.

Preostale tekme LTH Castingsa rednega dela 2. SKL:
19. krog: LTH Castings – ECE Celje (sobota, 28.3., ob 20.00)
20. krog: Plama Pur – LTH Castings (sobota, 11.4., ob 19.30)
21. krog: LTH Castings – Triglav EGP (sobota, 18.4., ob 20.00)
22. krog: Parklji – LTH Castings (sobota, 25.4., ob 18.00)

Lestvica 4 kroge pred koncem: LTH Castings 15/3, Terme Olimia Podčetrtek 14/4, Vzajemci Lastovka 12/6, Kolpa Črnomelj 11/7, Parklji 11/7, Slovan 10/8, Triglav Elektro gorenjska prodaja 10/8, Plama Pur 8/10, ECE Celje 7/11, Hrastnik 5/13, Litija 3/15, Ajdovščina 2/16.

Blaž Mesiček se je po poškodbi vrnil v velikem slogu. (foto: Igor Martinšek)