+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Na Podnu padla tudi Lastovka!
slikcaV 2. SKL se je 17. krog pričel z derbijem v Škofji Loki med LTH Castingsom in Vzajemci Lastovko iz Domžal. Domača četa Gašperja Potočnika je po slabšem začetku stopnjevala ritem igre in na krilih razpoloženega Andreja Podvršnika (22 točk) zabeležila 14. zmago v letošnji sezoni, ki jih ohranja na vrhu drugoligaške razpredelnice.

Člani, 2. SKL, 17. krog, ŠD Poden, petek, 13.3.2015

LTH CASTINGS – Vzajemci Lastovka 93:68 (19:25, 22:8, 29:17, 23:18)
LTH Castings: Kržišnik, Čančar 17 (5 skokov), Milašinović 18 (7 podaj), Vršnik 2 (6 skokov), Jamnik 5, Podvršnik 22 (5 ukradenih žog), Hren 4 (5 skokov), Čajič 10, Lazić 10 (9 skokov), Troppan 5.
Vzajemci Lastovka: Mihalič 15, Ulčar 6, Percel 6, Mišič, Pušič 26, Zevnik, Alispahič 10, Kopač 1, Marolt 2, Balažic 2 (5 skokov).

17. krog 2. SKL se je začel po željah Škofjeločanov. Slednji so kljub temu, da so igrali brez poškodovanega drugega najboljšega strelca lige Blaža Mesička, povsem nadigrali Vzajemce Lastovko in se tako Domžalčanom oddolžili za poraz v dvorani Komunalnega centra, ki so jim ga Vzajemci zadali v 6. krogu.

Po minuti odmora na igrišče stopila "druga" ekipa
Škofjeločani tekme sicer niso pričeli najbolj prepričljivo, še največ težav pa sta jim od začetka povzročala nekdanji košarkar škofjeloškega kluba Marcel Mihalič in izkušeni Dragan Pušič, ki je nekajkrat lepo izsilil prekršek pri metu za tri točke. Nekaj časa so domači še bili v ospredju, v drugi polovici prve četrtine pa so pobudo prevzeli gostje. Slednji so prvo četrtino dobili s +6 (19:25), domači pa so bili nato primorani loviti četo Dejana Gašparina. V 16. minuti je pri rezultatu 27:33 minuto odmora vzel domači strateg Gašper Potočnik, košarkarji LTH Castingsa pa so po povratku na parket začeli kazati povsem drugačen obraz. Preobrat je s petimi zaporednimi točkami začel Andrej Podvršnik, nato pa sta se mu hitro pridružila še razpoložena Dejan Milašinović in Vlatko Čančar. V času od 16. do 21. minute je domačim košarkarjem uspelo uprizoriti delni izid 19:0, po katerem so se znašli v vodstvu s 46:33. Škofjeločani so povsem strnili svoje vrste v obrambi, tudi v napadu pa je zato vse steklo kot po maslu. Prednost domačih je tudi po zaslugi povratnika po poškodbi kapetana Toma Čajiča v nadaljevanju le še naraščala in zmaga Škofjeločanov kmalu ni bila več pod vprašajem. Do najvišje prednosti so nepopustljivi domačini prišli po trojki Čančarja za 91:61, po 40. minutah pa je na semaforju pisalo 93:68.

Košarkarji LTH Castingsa so tokrat v dvorani Poden zares odigrali zelo borbeno in eden za drugim pokazali, kako se bori za klubske barve. Eno najboljših predstav v dresu LTH Castingsa je prikazal Andrej Podvršnik, ki je 22 točkam dodal še 5 ukradenih žog, s svojim učinkom pa sta rahlo izstopala še Vlatko Čančar (17 točk – 4/4 za dve točki, 3/3 za tri točke + 5 skokov) ter Dejan Milašinovič (18 točk + 7 podaj). Škofjeločani so suvereno dobili tudi boj pod samim obročem, saj so zbrali kar 16 skokov več od nasprotnikov (41:25).