+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Lastovka spet letela previsoko za Škofjeločane
slikcaČlani LTH Castingsa so na derbiju 6. kroga 2. SKL morali priznati premoč domžalski Lastovki, ki je bila od Škofjeločanov dvakrat boljša že v lanski sezoni. V Hali Komunalnega centra v Domžalah je bilo 79:75, blestel pa je predvsem Marcel Mihalič, ki je tekmo končal pri 24 točkah.

Člani, 2. SKL, 6. krog, Hala Komunalnega centra (Domžale), sobota, 29.11.2014

VZAJEMCI LASTOVKA – LTH Castings 79:75 (17:16, 20:17, 18:23, 24:19)
Vzajemci Lastovka: Mihalič 24, Ulčar 2, Percel 4, Pušič 19 (5 skokov), Zevnik 2, Alispahić 8 (6 skokov), Kopač, Marolt 7, Balažic 13 (5 skokov).
LTH Castings: Šiško 11, Čančar 5, Milašinovič, Mesiček 11 (5 skokov), Vršnik,Podvršnik 12, Hren 8, Čajič 20 (5 skokov), Lazić 7 (5 skokov), Troppan 1.

Lastovka še naprej ostaja trn v peti Škofjeločanov. Tokrat je bila tekma v Domžalah še bolj napeta kot tista lanska, a zmaga je znova ostala doma. Da je bilo temu tako, je bil najbolj zaslužen razpoloženi Marcel Mihalič, ki je odigral vseh 40 minut, s 24 točkami pa bil tudi najboljši strelec srečanja. Pri Škofjeločanih smo pogrešali predvsem točke rahlo poškodovanega Dejana Milašinovića, ki tokrat ni bil razpoložen tako kot na nekaterih prejšnjih srečanjih.

»Ulitkarji« so tekmo sicer pričeli odločno in hitro povedli s +5 (2:7), domači pa so odgovorili z nizom 12:2 in prišli do vodstva s 14:9. V prvem polčasu se je prednost domačih vseskozi gibala med 3 in 8 točkami razlike, v 22. minuti pa so po trojki Mihaliča prvič povedli tudi z več kot 10 točkami razlike (44:33). Po minuti odmora na zahtevo Gašperja Potočnika so Škofjeločani začeli igrati precej bolj agresivno in odločno, kar je hitro prineslo tudi rezultat. Nekajkrat se je izkazal Tomo Čajič, trojko za vodstvo po dolgem času (51:52) pa je zadel Žan Mark Šiško. Prednost točke so imeli Škofjeločani še v 34.minuti (62:63), nato pa je sledil delni izid 11:2 v korist domačih, ki so dobri dve minuti pred koncem ušli na 8 točk prednosti (73:65). Gostje se niso predali in imeli v zadnji minuti celo priložnost, da znova povedejo, a je bil Čajič pri poizkusu za tri točke nenatančen.

Škofjeločani so tokrat veliko poizkušali z metom za tri točke, a niso imeli svojega dne (10/27 = 37 %). S porazom so košarkarji LTH Castingsa malce padli po lestvici, a do konca sezone je še kar 16 tekem, od tega 9 na domačem parketu. Do novoletnega premora so na sporedu še tri tekme, dve od le-teh bodo Škofjeločani odigrali v dvorani Poden. Prvo že prihodnjo soboto, 6. decembra, ko v goste prihaja Hrastnik. Tekma v ŠD Poden se bo pričela ob 17. uri.

Muharem Vugdalić, trener Vzajemcev Lastovke:
"Tekma, ki je bila sigurno na nivoju prve lige, z veliko lepimi akcijami in preobrati. Mladi igralci LTH Castingsa igrajo zelo lepo in s takšnimi tekmami bodo samo napredovali. Na koncu srečanja so gostje zadevali nekatere nerazumljive mete, ampak imajo tisto stvar in mečejo pa kar bo, bo. Zadovoljen sem z našo igro in mojimi pomočniki, ki so odlično analizirali nasprotnika. Imamo še tri tekme do pavze in se nadejamo polnega izkupička."

Lestvica – 2. SKL: Parklji 5/1, Vzajemci Lastovka 5/1, Terme Olimia Podčetrtek 5/1, LTH Castings 4/2, Triglav Elektro gorenjska prodaja 4/2, Kolpa Črnomelj 3/3, Plama Pur 2/4, ECE Celje 2/4, Slovan 2/4, Ajdovščina 2/4, Hrastnik 1/5, Litija 1/5.

Žan Mark Šiško je v 22 minutah zbral 11 točk, 3 skoke, 3 podaje in 1 ukradeno žogo. (foto: Nejc Ziher)