+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Po drami na Podnu zmaga romala v Ajdovščino
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je na tekmi 2. kroga 2. SKL v domači dvorani Poden morala priznati premoč Ajdovščini. Gostujoči košarkarji so se po 40 minutah veselili zmage s 75:72, met za podaljške pa je zgrešil Blaž Mesiček.

Člani, 2. SKL, 2. krog, ŠD Poden, sobota, 25.10.2014

LTH Castings - AJDOVŠČINA 72:75 (16:20, 17:18, 19:19, 20:18)
LTH Castings: Šiško 8, Čančar 10 (6 skokov), Mezek 5, Mesiček 11, Vršnik 2, Podvršnik 16, Hren 11, Čajič 9 (9 skokov).
Ajdovščina: Rebec 16, Sluga 14, Velikonja Grbac 6, Čretnik 8, Jelončič, Mikuž 13, Rajčić 10 (16 skokov), Kovšca 6.

:: Fotogalerija z obračuna:

Če so člani LTH Castingsa v lanski sezoni prvi poraz na domačem terenu zabeležili šele v 22. krogu oz. na 11. domačem obračunu po vrsti, pa je v letošnji sezoni poraz v dvorani Poden prišel že takoj na premiernem obračunu. Četa Gašperja Potočnika je morala priznati premoč Ajdovščini, ki se je tako razveselila prve zmage po preboju med drugoligaše.

Že takoj v samem pričetku obračuna se je videlo, da Škofjeločane tokrat ne čaka tako lahka naloga kot pred tednom dni v Litiji. Tedaj so košarkarji LTH Castingsa že po uvodni četrtini vodili z 9 točkami prednosti, tokrat pa so po prvih 10 minutah srečanja zaostajali. Tudi v drugi četrtini domači nekako niso ujeli pravega ritma v napadu, ko so gostje v 15. minuti ušli na +7 (21:28), pa je Potočnik bil primoran vzeti prvo minuto odmora. Po le-tej so Škofjeločani zaigrali malo bolje, a se na odmor vseeno podali z zaostankom (33:38).

Preobrat z napako
Tudi v drugi polčas so bolje krenili gostje, ki so v 22. minuti srečanja prvič prišli do dvomestne prednosti (33:43), domači pa so odgovorili na najboljši možen način. Z delnim izidom 8:0 so se po trojki Lovra Hrena približali na vsega 2 točki zaostanka (41:43). Ajdovci, pri katerih je prostor pod košem odlično pokrival Stanko Rajčič (16 skokov), so na drugi strani hitro pripravili odgovor in se v nadaljevanju še nekajkrat oddaljili na 10 točk prednosti. Zadnji poizkus so Škofjeločani pripravili v samem zaključku srečanja, ko so po košu Tomaža Mezka, uspešnem polaganju Toma Čajiča in trojki Žana Marka Šiška v 38. minuti celo povedli (72:69), a kaj, ko potem v preostalih 2 minutah niso dosegli niti točke več. Gostje so na drugi strani ohranili mirno roko ob izvajanju prostih metov in se po zgrešenem metu Blaža Mesička s polovice igrišča veselili prvega uspeha v sezoni.

Po premoru s Termam Olimie
Domačim tokrat ni stekel met iz igre, tako da jim na koncu ni pomagalo niti višje število zbranih skokov (40:35). Škofjeločani še naprej igrajo brez poškodovanega Aleksandra Lazića, tokrat pa na parket nista stopila niti Uroš Troppan in David Jamnik. Poraz proti Ajdovščini še ni kritičen, kako visoko lahko ekipa LTH Castingsa poseže v letošnji sezoni, pa bo morda pokazal že naslednji obračun. Ulitkarji namreč odhajajo na gostovanje k Termam Olimie, ki velja za enega izmed favoritov 2. SKL. Tekma v ŠD Podčetrtek bo na sporedu v soboto, 8. novembra.

Izjave po tekmi (slovenska-kosarka.si):
Jaka Hladnik, pomočnik trenerja LTH Castingsa: "Tekmo smo odprli preveč medlo; nismo bili dovolj čvrsti v napadu in obrambi. Ajdovščini smo dovolili, da se je razigrala. V drugem polčasu smo igrali za odtenek bolje, a to ni bilo dovolj za preobrat in našo zmago."
Jan Rebec, igralec Ajdovščine: "Težka tekma od samega začetka, na kateri si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti v prvem polčasu. V sredini tretje četrtine smo uspeli povesti za 10 točk, a je nasprotnik z nekaj zaporednimi koši hitro ujel priključek. Zadnjo četrtino pa smo odigrali bolj zbrano in tudi z nekaj sreče na koncu zmagali. Čestital bi soigralcem za borbo skozi celotno srečanje."
Matevž Mikuš, igralec Ajdovščine: "Tekma bi se lahko na koncu obrnila tudi drugače, vendar mislim, da smo zasluženo odnesli par točk domov, saj smo bili večino tekme v prednosti. V obrambi smo odigrali dokaj solidno tekmo in izkoriščali priložnosti v napadu. Ta zmaga nas ne bo ponesla, saj vemo, da nas čaka ogromno dela do željenega nivoja igre. Čestitke soigralcem za zmago, pokazali smo «jajca« in zasluženo slavili."

Lestvica: Lastovka Domžale 2/0, Triglav Elektro Gorenjska prodaja 2/0, Terme Olimia 2/0, Parklji 1/1, Ajdovščina 1/1, Slovan 1/1, ECE Celje 1/1, LTH Castings 1/1, Hrastnik 1/1, Plama Pur 0/2, Litija 0/2, Kolpa Črnomelj 0/2.

Tomaž Mezek je tekmo zaključil pri 5 točkah. (foto: Nejc Ziherl)
Žan Mark Šiško v eni izmed svojih akcij. (foto: Nejc Ziherl)
Ekipa LTH Castingsa v prihodnjem krogu gostuje v Podčetrtku. (foto: Nejc Ziherl)