+386 59 935 619

03128-1000010043

2. SKL: 115 doseženih točk za zmago v Murski Soboti
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 25. kroga 2. SKL upravičili vlogo favorita in se v Murski Soboti veselili zmage s 115:75. Pri škofjeloški ekipi so kar trije košarkarji presegli mejo 20 točk. Prihodnjo soboto četo Petra Hartmana na Podnu čaka ključna tekma proti domžalski Lastovki.

Člani, 2. SKL , 25. krog, OŠ I M. Sobota, petek, 18.4.2014

Radenska Creativ Sobota – LTH CASTINGS 75:115 (22:27, 16:30, 16:31, 21:27)
Radenska Creativ Sobota: Hercan 8 (6 podaj), Berce, Bačvič 3, Bilić J. 29 (6 skokov), Juteršnik 25, Lebar 2, Barbarič 8 (6 skokov).
LTH Castings: Ličan 12 (5 skokov), Vršnik 11 (6 skokov), Mezek 7, Bošnjak 22 (5 skokov), Kunc 4 (5 skokov), Jamnik 21, Milašinović 7, Tomić 6, Čajič 20, Bejtić 5.

Škofjeločani so z gostovanji v rednem delu sezone v 2. SKL zaključili z odliko. Pri oslabljeni Radenski Creativ so odlično izkoristili priložnost, da v napadu naravnajo svoje strelske roke pred odločilno tekmo proti Lastovki iz Domžal, ki sledi prihodnjo soboto, 26. aprila, v ŠD Poden. Domačinom so nasuli kar 115 točk, s čimer so petič v sezoni presegli mejo 100 doseženih točk na eni tekmi. Več točk so Škofjeločani dosegli samo 11. januarja letos, ko je v dvorani Poden gostovala prav Radenska Creativ, tekma pa se je končala z rezultatom 128:68.

Jamnik načel Sobotčane
Sam začetek tekme v dvorani OŠ I M. Sobota sicer ni nakazoval tako gladke zmage, saj so domačini v uvodnih minutah prikazali nekaj dobrih potez v napadu in se nekaj časa nahajali celo v vodstvu. Še v 4. minuti je bilo namreč 8:4, tudi v 8. minuti pa Škofjeločanom ni kazalo nič kaj bolje (17:15). Nato so gostujoči košarkarji počasi le začeli prevzemati pobudo in z 12 točkami v zadnjih dveh minutah prve četrtine že na prvi odmor odšli s prednostjo 5 točk (22:27). V prvi četrtini je blestel predvsem David Jamnik, ki je že v uvodnih 10 minutah zbral 10 točk, v drugi četrtini pa je z uspešno igro v napadu vlogo prvega strelca prevzel Tomo Čajič. Domači so stik s Škofjeločani držali do 13. minute, ko je na semaforju pisalo 31:35, nato pa modri z delnim izidom 11:0 ušli na +15 (31:46).

Ličan in Vršnik odlično izkoristila ponujene minute
Že pred zaključkom prvega polčasa je prednost ekipe iz kraja pod Lubnikom presegla mejo 20 točk (36:57), ob razpoloženemu Borisu Bošnjaku pa je prednost v nadaljevanju po pričakovanjih le še naraščala. Trener LTH Castingsa Peter Hartman se je že pred tekmo odločil odpočiti Simona Finžgarja, v nadaljevanju obračuna pa je odpočil še nekatere preostale ključne igralce in v igro poslal Adnana Bejtića, Luko Ličana in Dominika Vršnika. Predvsem zadnja dva sta svojo priložnost odlično izkoristila in skupaj dosegla 23 točk, dodal pa še 11 skokov in 4 podaje.

Sledi tekma sezone ---> na Poden prihaja Lastovka!
Prvenstvo je dolgo kar 26 krogov, traja od oktobra pa do aprila, kot vse kaže pa bo o zadnjem potniku v dodatne kvalifikacije za preboj v Ligo Telemach odločila prav tekma zadnjega kroga. V ŠD Poden bo v soboto, 26. aprila prihaja ekipa Lastovke iz Domžal, ki bo v Škofjo Loko pripotovala z nizom 8 zaporednih zmag. Tako Škofjeločane kot tudi Domžalčane so nazadnje premagali Parklji. V dodatnih kvalifikacijah bo po vsej verjetnosti prostora le za eno ekipo. Vljudno vabljeni, tekma v ŠD Poden se bo pričela ob 20. uri.

Lestvica: Šenčur GGD 23/2, LTH Castings 19/6, Lastovka Domžale 18/7, Plama Pur 18/6, Parklji 14/10, Terme Olimia Podčetrtek 13/11, Litija 11/14, Kolpa Črnomelj 11/13, Elektro Gorenjska prodaja 11/13, Hrastnik 9/15, Krka mladi 9/15, Postojna 7/18, UKK Koper 4/21, Radenska Creativ Sobota 4/20.

Kapetan Tomo Čajič se je tokrat zaustavil pri 20 točkah. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si