+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Čajič (38) blestel ob zmagi nad oslabljenimi Koprčani
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v tekmi 24. kroga 2. SKL po pričakovanjih ugnala ekipo UKK Kopra. Končni rezultat v ŠD Poden je bil 91:80, znova pa je strelsko izstopal Tomo Čajič, ki je tekmo končal pri 38 točkah.

Člani, 2. SKL, 24. krog, ŠD Poden, sobota, 12.4.2014

LTH CASTINGS - UKK Koper 91:80 (19:20, 15:15, 27:20, 30:25)
LTH Castings: Ličan 3, Vršnik 2, Mezek 4 (7 skokov + 8 podaj), Bošnjak 14, Kunc 9 (8 skokov), Jamnik 5, Milašinović 12, Čajič 38 (9 skokov), Finžgar 2 (5 podaj), Bejtić 2.
UKK Koper: Barbarič 23, Radanovič 15, Šantelj 6 (10 skokov), Vac 3, Škerbec 12, Pavlovič 21.

Košarkarji LTH Castingsa so v tekmi 24. kroga 2. SKL še četrtič v letošnji sezoni ugnali ekipo UKK Kopra in tako dosegli drugo zmago v nizu. Koprčani proti Škofjeločanom v prvih dveh medsebojnih tekmah, ki sta jih ekipi odigrali v Pokalu Spar, niso imeli niti najmanjših možnosti za presenečenje, v ligaških obračunih pa so bili Hartmanovi četi precej bolj konkurenčni. Blizu presenečenja so bili januarja v Kopru, ko je bilo 70:71, Škofjeločane pa so dodobra namučili tudi tokrat.

Koprčani so že dan pred tekmo sporočili, da bodo zaradi poškodb in bolezni v Škofjo Loko pripotovali z le 6 košarkarji. Kljub temu, da se Primorci ne morejo več rešiti izpada iz druge lige, pa so obračun v dvorani Poden vzeli zelo resno. To se je videlo že po uvodnih minutah, ko so z disciplinirano obrambo zmedenim domačinom povzročali kar nekaj težav. Na začetku se je pri Škofjeločanih še najbolj znašel Aleš Kunc, ki je dosegel uvodnih 7 točk za domače, ko pa se je razigral še Tomo Čajič, je bilo vse skupaj malce lažje.

Bošnjak in Čajič za delni izid 14:0
Koprčani so sicer prvi polčas še dobili, pa čeprav so Škofjeločani v 17. minuti že povedli z 31:27. Po 20 minutah obračuna je na semaforju pisalo 34:35, po košu Aleksandra Pavloviča za 34:37, pa je domačinom uspel delni izid 8:0, s katerim so prebili do najvišjega vodstva na tekmi (42:37). Kapetan domačih Tomo Čajič je obroč Koprčanov začel polniti z vseh strani, posledično pa se je tudi LTH Castings vedno bolj oddaljeval od gostov. Še v 30. minuti je bilo le +3 v korist domačih (58:55), že 2 minuti kasneje pa je bilo kar 72:55. Zmagovalec je bil tako v 32. minuti srečanja že odločen, Koprčanom pa v končnici bližje kot na 9 točk zaostanka (87:78 in 89:80) ni uspelo priti.

Naslednja postaja ----> Murska Sobota
Košarkarji LTH Castingsa so v tekmi proti Koprčanom vidno prevladovali le v skoku, ki so ga Škofjeločani dobili s 44:30, v drugih košarkarskih prvinah pa so bili Primorci precej poravnani z domačini. Četa Petra Hartmana v prihodnjem krogu, v petek, 18. aprila, odhaja na gostovanje k Radenski Creativ, v zadnjem krogu pa jih po vsej verjetnosti čaka obračun sezone proti Lastovki iz Domžal.

Lestvica dva kroga pred koncem: Šenčur GGD 22/2 //// LTH Castings 18/6, Plama pur 18/6 //// Lastovka Domžale 17/7, Terme Olimia Podčetrtek 13/11, Parklji 13/10, Kolpa Črnomelj 11/13, Elektro Gorenjska Prodaja 11/13, Litija 10/13 //// Hrastnik 9/15, Krka mladi 9/14 //// Postojna 7/17, UKK Koper 4/20, Radenska Creativ Sobota 4/19.

Tomo Čajič je vnovič strelsko izstopal. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)