+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: V Postojni do druge zaporedne gostujoče zmage
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 23. kroga 2. SKL prišli do pomembne zmage. V SŠC Postojna je bilo 77:68 v korist Škofjeločanov, pri katerih se je po poškodbi na parket vrnil Simon Finžgar (16 točk). Prihodnjo soboto v Škofji Loki gostujejo Koprčani.

Člani, 2. SKL, 23. krog, SŠC Postojna, petek, 4.4.2014

Postojna – LTH CASTINGS 68:77 (23:27, 14:11, 13:19, 18:20)
Postojna: Rajčič 34, Gabrovšek 6, Milović 7 (5 podaj), Katonar 6 (6 skokov), Jordan Rojko 4, Bajc 7, Premrl 4 (9 skokov), Šantelj.
LTH Castings: Vršnik 11, Mezek 2, Kunc 10, Jamnik 2, Milašinović 19, Tomić, Čajič 14 (9 skokov), Finžgar 16, Bejtić 3.

Potem ko so Škofjeločani v preteklem krogu zabeležili prvi poraz na domačem terenu, so tokrat na gostovanju v Postojni prišli do druge zaporedne in hkrati še kako pomembne zmage na gostovanju. Četa Radovana Petrovića, ki je 21. decembra lani v ŠD Poden izgubila s kar 22 točkami razlike (87:65) je bila tokrat Hartmanovim precej bolj konkurenčna, a presenečenja vseeno ni zmogla pripraviti.

Tekmo je z dvema trojkama odprl Dejan Milašinović, ki v zadnjem času brez kakršnegakoli dvoma velja za glavo orožje Petra Hartmana, da je bilo že po dveh minutah 0:8, pa je poskrbel David Jamnik. Na drugi strani je navduševal Stanko Rajčič, ki je v prvi četrtini dosegel kar 15 točk od skupno 23 Postojne. Domačini so tako v 9. minuti uspeli povesti (21:19) in s tem dali vedeti, da Škofjeločanom ne bo tako lahko kot na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni. Že v začetku druge četrtine je strateg LTH Castingsa v igro poslal tudi Dominika Vršnika, ki je tokrat svojo priložnost odlično izkoristil, saj je v 15 minutah zbral 11 točk, kar velja za njegov osebni rekord v dresu LTH Castingsa.

9 minut brez dosežene točke
V 15. minuti so gostje po novem košu Milašinovića povedli s +5 (33:38), nato pa kar 10 minut niso dosegli niti ene same točke in se tako v 24. minuti že znašli v zaostanku s 5 točkami (43:38). V nadaljevanju srečanja se je pri Škofjeločanih vendarle prebudil tudi Simon Finžgar, ki je prejšnjo tekmo proti Parkljem zaradi poškodbe izpustil. V pičlih 2 minutah je dosegel 8 točk, košarkarji LTH Castingsa pa so lahko vnovič malce lažje zadihali. Ko je prednost Škofjeločanov v 31. minuti narasla na +10 (52:62), se Postojnčanom vse do konca srečanja bližje kot na 6 točk zaostanka ni več uspelo približati.

Prihodnjo soboto proti Koprčanom
Škofjeločani so tokrat prvič po več kot dveh mesecih prejeli manj kot 70 točk, skozi celoten obračun pa niso našli pravega recepta za Stanka Rajčiča, ki je zbral kar 34 točk. Pri LTH Castingsu se je še enkrat več najbolj izkazal Dejan Milašinović, ki je tekmo končal pri 19 točkah, kar 15 pa jih je dosegel z metom izza črte 6,75 (5/7). Do konca rednega dela tekmovanja ostajajo še trije krogi, že prihodnjo soboto, 12. aprila, pa Hartmanove čaka obračun s Koprčani. Ekipa UKK Koper je v letošnji sezoni proti LTH Castingsu klonila že trikrat, od tega dvakrat v Pokalu Spar. Tekma v ŠD Poden se bo pričela ob 20. uri.

Lestvica: Šenčur Gorenjska gradbena družba 20/2, Plama pur 18/5, LTH Castings 17/6, Lastovka Domžale 16/7, Parklji 13/9, Kolpa Črnomelj 11/12, Terme Olimia Podčetrtek 11/11, Elektro Gorenjska prodaja 11/11, Litija 10/12, Krka mladi 8/14, Postojna 7/16, Hrastnik 7/15, Radenska Creativ Sobota 4/19, UKK Koper 4/17.

Finžgar je bil tokrat s 16 točkami drugi najboljši strelec LTH Castingsa. (foto: kzs.si)

LTH Casting Domel Polycom Difa Craft Obcina Ines Audax Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji Sponzorji