+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Dvorana Poden nič več neosvojljiva trdnjava
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 22. kroga 2. SKL zabeležili prvi domači poraz v letošnji sezoni, drugega proti Parkljem. Ljubljančani so bili boljši z 82:80, za zmago Škofjeločanov pa ni zadoščalo niti 26 točk izjemno razpoloženega Dejana Milašinovića.

Člani, 2. SKL, 22. krog, ŠD Poden, sobota, 29.3.2014

LTH Castings – PARKLJI 80:82 (17:21, 21:21, 20:22, 22:18)
LTH Castings: Ličan, Mezek 2 (5 skokov), Bošnjak 6, Kunc 21 (6 skokov), Jamnik 11, Milašinović 26 (6 podaj), Tomić, Čajič 14, Bejtić.
Parklji: Rogelja 11, Kobal 5, Pikl, Doljak, Nemanič 9, Filipovič 5, Podboj 25, Luznar 12, Urbančič 5, Urbas 10

Deset tekem je trajal niz neporaženosti LTH Castingsa na domačem parketu, če štejemo še Pokal Spar, se je ta niz zaključil pri številki 14. Kot prvi so dvorano Poden osvojili Parklji, ki Škofjeločanom kot vse kaže zares ne ustrezajo, saj so jim že decembra lani zadali sploh prvi poraz v letošnji sezoni.

Dva vidnejša niza gostov in razpoloženi Jamnik
Že sam začetek tekme za Škofjeločane ni obetal nič kaj dobrega. Ljubljančanom je namreč takoj uspel delni izid 8:0, s katerim so že v 5. minuti srečanja ušli na +10 (5:15). Ko je v drugi četrtini v igro stopil David Jamnik, se je rezultat hitro obrnil v domačo korist. Nekdanji košarkar Gorenje vasi je v manj kot 2 minutah dosegel 8 točk, v 15. minuti pa je na semaforju pisalo 30:27. Po dveh zadetih prostih metih Toma Čajiča v 17.minuti so domači ušli že na +7 (36:29), a kaj, ko je nato sledil delni izid 13:0 v korist gostov, zaostanek Škofjeločanov pred pričetkom drugega polčasa pa je ob zvoku sirene na -4 znižal Aleš Kunc (38:42).

Tudi v drugem polčasu se igra domačinov ni kaj preveč izboljšala. V napadu so se zanašali na individualne kvalitete nekaterih posameznikov, v obrambi pa že tako ali tako skozi celotno sezono ne delujejo tako kot bi bilo potrebno in posledično prejemajo občutno previsoko število točk. Gostujoči košarkarji so na drugi strani točno vedeli, po kaj so prišli in na igrišču delovali precej bolj organizirano. S prodori je navduševal Andraž Rogelja, z meti izza črte 6,75 pa je mrežico domačih rešetal Tomaž Podboj.

Tudi končnico bolje odigrali gostje
Skozi celotno tretjo četrtino so domači lovili gostujočo ekipo, a jim je ta vselej, ko so se Škofjeločani malce približali, vnovič ušla. Še v 32. minuti je bilo denimo +8 za goste (60:68), na krilih Dejana Milašinovića in Borisa Bošnjaka pa so v 37. minuti prvič po dolgem času celo povedli (73:72). Na drugi strani je s 4 zaporednimi točkami odgovoril Rogelja, izid pa je bil znova poravnan v zadnji minuti, ko je enega od dveh prostih metov za izenačenje na 76:76 zadel Kunc. V Škofji Loki minuto pred koncem niso bili izključeni niti prvi letošnji podaljški v dvorani Poden, a že v naslednjem napadu je Podboj izkoristil nekaj prostora in zadel izjemno pomembno trojko (76:79). Domači so z osebnimi napakami poizkušali priti do preobrata, a so Ljubljančani ohranili mirno roko in zadeli 5 od 6 prostih metov.

Tekmo v ŠD Poden si je ogledal tudi košarkar Krke Edo Murić, nekdanji košarkar tako LTH Castingsa kot tudi Parkljev, ki je zaradi poškodbe izpustil tekmo proti madžarskemu Szolnoku. Edu na tem mestu želimo čim hitrejše okrevanje.

Lestvica 4 kroge pred koncem: Šenčur GGD 20/2, Plama pur 17/5, LTH Castings 16/6, Lastovka Domžale 15/7, Parklji 13/9, Elektro Gorenjska prodaja 11/11, Terme Olimia Podčetrtek 11/11, Litija 10/12, Kolpa Črnomelj 10/11, Krka mladi 8/14, Hrastnik 7/15, Postojna 7/15, Radenska Creativ Sobota 4/18, UKK Koper 4/17.

Dejan Milašinović je še enkrat več dokazal svojo konstantnost. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)